ModdingWay.ir
استودیو‌های بازی‌سازی متحد علیه نژاد پرستی!

استودیو‌های بازی‌سازی متحد علیه نژاد پرستی!

دنیای گیم
آشوب و شورش در کشور آمریکا پس از جمله معروف "نمی‌تونیم نفس بکشم" به اوج خودش رسیده.کشتن سیاه پوستی به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن توسط پلیسی در آمریکا یک بار دیگه جهان رو علیه نژاد پرستی بلند کرده.چندین و چند شرکت بازی‌سازی بزرگ مخالفت علنی خودشون از نژادپرستی و حمایت مطلق از معترضان رو طی توئیتی اعلام کردن.شرکت Electronic Arts قرار بود بازی Madden NFL 21 رو امروز، یعنی یکم ژوئن 2020 معرفی کنه اما بستر کشور آمریکا رو برای چنین رونمایی مناسب ندید.بالاخره این بازی یکی از ورزش‌های رسمی این کشور رو به نمایش می‌ذاره و همواره بیش از 60 درصد فروشش رو از این کشور داره.با لغو شدن رونمایی این بازی، احتمالا Madden NFL 21 در EA Play 2020 که در تاریخ یازدهم ژوئن برگزار می‌شه رونمایی خواهد شد. EA اینگونه طی پیامی مخالفت خودش را با نژادپرستی اعلام کرد :

" فردا قرار بود رونمایی بازی Madden NFL 21 رو باهم تماشا کنیم، اما فعلا این کار رو انجام نمیدیم... ما برای حمایت از دوستان، بازیکنان و همکاران آفریقایی/آمریکایی سیاه پوستمون خواهیم ایستاد. بزرگ‌ترین تمرکز ما روی از بین بردن این عقیده نادرست در جهان قرار داره. ما زمان دیگه‌ای برای صحبت از فوتبال انتخاب خواهیم کرد. چرا که این مسئله از بازی مهم‌تره، از ورزش مهم‌تره و به همه ما برای ایستادن و ایجاد تغییر نیاز داره... "

همچنین کمپانی Riot Games با انتشار این پیام حمایت خودش رو از رنگین پوستان تثبیت کرد :

" هرچند امید گمشده و اعتماد شکسته به نظر می‌رسه، بدون در نظر گرفتن ملیت‌ها، قلب ما برای هم می‌تپه. تیم Riot Games با تمام وجود حمایت خودش رو از جامعه سیاه پوست‌های جهان نشون میده و در برابر نژادپرستی و بی عدالتی مبارزه می‌کنه. سکوت چیزی رو درست نمی‌کنه، بیاید صدامون رو به گوش جهان برسونیم و آرزوهامون رو به واقعیت تبدیل کنیم. وقتشه توانایی و استعدادهامون رو به رخ جهانیان بکشیم. جامعه رنگین پوست ما لیاقت بیشتر از این‌هارو داره... زندگی سیاه پوستان هم اهمیت داره... "

پیام شرکت Summerfall Studios نیز بدین صورت منتشر شده :

" جمله "زندگی سیاه پوستان هم اهمیت داره" نباید فقط یک جمله باشه. آزار و اذیت، کشتن و ظلم پلیس‌ها به سیاه پوستان در کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا ریشه‌ای دیرینه داره. ما نمی‌تونیم در برابر این ظلم‌ها سکوت کنیم! شرکت Summerfall Studios بیش از یک میلیون دلار برای حمایت از سیاه پوستان به موسسات خیریه اهدا کرده. ما در کنار صدای معترضان می‌ایستیم تا خشونت علنی پلیس‌های قاره آمریکا رو متوقف کنیم. "

شرکت بازی‌سازی Bethesda هم این پیام رو در توئیتر منتشر کرد :

" ما باهمدیگه و متحد هستیم و از سیاه پوستان حمایت می‌کنیم. اونا باید صداشون رو نسبت به بی عدالتی و نژاد پرستی بلند کنند. نه تنها برای الان، بلکه برای همیشه... "

اکانت توئیتر Star Wars و Marvel Entertainment مشترکا این پیام رو برای حمایت از سیاه پوستان انتشار دادن :

" ما در برابر نژادپرستی می‌ایستیم، ما برای کارمندان، داستان نویسان، سازندگان و تمامی مردم سیاه پوست می‌ایستیم. ما باید متحد بشیم و صحبت کنیم... "

استودیو Naughty Dog نیز چنین پیغامی در توئیتر منتشر کرد :

" الان زمان سکوت نیست! از دیرباز تا امروز مردم زیادی از این سیستم غلط در آمریکا آزار دیدن. خیلی‌ها پدر، مادر، دختر، پسر، خواهر و برادر خودشونو به این دلیل از دست دادن. ما مستقیما برای مبارزه با بی عدالتی و نژاد پرستی می‌ایستیم. حالا زمان ما هست که در کنار هم فرهنگ نژادپرستی رو ریشه‌کن کنیم. بسیاری از کارمندان Naughty Dog به صورت داوطلبانه درحال کمک کردن به موسسات خیریه هستن. ما امیدواریم که شروعی بر پایان عقاید خرافی در آمریکا رو شاهد باشیم... "

شرکت Activision Blizzard نیز با این توئیت خودش رو به این کمپین اضافه کرد :

" امروز و برای همیشه ما حامی معترضان بی عدالتی و نژادپرستی خواهیم بود. در حال حاضر هیچ توجیحی برای حضور این عقیده در جامعه ما و هر جامعه‌ای نیست. زندگی سیاه پوستان هم اهمیت داره... "

شرکت Amazon هم در اکانت توئیتر Twitch اینچنین به قضایا واکنش نشون داد :

" آزار و اذیت سیاه پوستان آمریکا برای مدتی طولانی وجود داشته. ما نمی‌تونیم از محتواسازان سیاه پوست در Twitch استقبال کنیم اما در برابر ظلم و ستم به اون‌ها سکوت. ما از شما درخواست می‌کنیم که برای مبارزه با نژادپرستی از جاتون بلند بشید. اجازه ندیم که بی عدالتی امروز جلوی مارو برای ساخت آینده‌ای روشن‌تر برای جامعمون رو بگیره. "

شرکت Annapurna Interactive در حمایت از این کمپین ادامه داد :

" ما از گذشته‌ای دور تا امروز سعی داریم به صورت مستقیم مخالفتمون رو از این فرهنگ در بازی‌های ویدیویی نمایش بدیم؛ اما حالا نمیشه از واقعیت فرار کرد. از واقعیت‌هایی که سال‌هاست گریبان گیر ماست : بی عدالتی، نژادپرستی و تبعیض جنسیتی... "
در ادامه استودیو‌های زیادی چون Sony و Astro Gaming هم از این کمپین حمایت کردن...