استودیو Microsoft در پی خرید سهام Tik-Tok متحمل شکست شد

استودیو Microsoft در پی خرید سهام Tik-Tok متحمل شکست شد

دنیای گیم
اخیرا شایعات زیادی مبنی بر خریداری شدن Tik-Tok توسط Microsoft شنیده می‌شد، این کمپانی آمریکایی امروز رسما تایید کرد که با وجود پیشنهاد بالا، اما شرکت ثالث با مایکرو به توافق نرسید. رئسای Microsoft تاکید دارن که پیشنهاد مالیشون واقعا در سطح بالایی قرار داشت اما کمپانی‌های مالک قصد توافق نداشتن. تیم Oracle برنده این مناظره‌ها بود و وظیفه توسعه و بهره‌وری این محصول در آمریکا رو برعهده گرفت. بیانیه Microsoft بدین شکله :
" تیم ByteDance امروز رسما به Microsoft اعلام کرد که قصد فروش سهام Tik-Tok به کمپانی ما رو نداره. با درنظر گرفتن قوانین کشوری، پیشنهاد مناسبی ارائه دادیم که مورد مقبولیت قرار نگرفت. "
برخی از خبرگزاری‌ها معتقدن که ByteDance قصد فروش برخی از سهام رو داشت، اما Microsoft دوست داشت تمامی برند رو در اختیار بگیره. مثل ماشینی که خودش فروخته می‌شه اما فرمول ساخت و کنترل موتور داخلی هنوز در دست سازنده‌هاش قرار داره. همچنین شایعاتی مبنی بر ممنوع شدن Tik-Tok در آمریکا توسط دونالد ترامپ هم به گوش می‌رسه. Microsoft بعد از سرمایه‌گذاری‌های متعددی که روی Mixer انجام داد، این برنامه استریم رو به شکلی کامل تعطیل کرد؛ در پی همین امر سعی داره تا جایگزینی برای این خسارت پیدا کنه. خرید این سهام موجب می‌شد تا کاربران Xbox‌های نسل بعد هم بتونند از امکانات این برنامه استفاده کنند که متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاد.