اسپنسر به شایعه انحصاری بودن آثار Bethesda قوت بخشید

اسپنسر به شایعه انحصاری بودن آثار Bethesda قوت بخشید

دنیای گیم
چیزی حدود یک ماه پیش، استودیو Microsoft یکی از بزرگ‌ترین خرید‌های تاریخ رو انجام داد و شرکت مادر کمپانی Bethesda، یعنی ZeniMax Media رو با قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد. این خرید موجب شد تا حق نشر ipهای زیادی چون Fallout ،The Elder Scrolls و Wolfenstein به دست این کمپانی آمریکایی بیفته. همچنین استودیوهایی چون Tango Gameworks ،Bethesda Softworks ،Id Software و Machine Games به استودیو‌های فرست پارتی ایکس باکس اضافه شدن. به محض اعلام این خرید، یکی از دغدغه‌های اصلی گیمرها درخصوش انحصاری شدن یا نشدن بازی‌های بزرگی چون Doom و Fallout بود. آقای Phil Spencer، رئیس بخش بازی و سرگرمی Xbox و Microsoft، اخیرا مصاحبه‌ای با رسانه Kotaku انجام داد. آقای اسپنسر در جواب به این سوال که آیا انتشار بازی‌ها روی PlayStation 5 می‌تونه مبلغ خرید 7.5 میلیارد دلاری رو جبران کنه گفت :
" با تمام احترام، هدف ما از این خرید، قطع کردن دسترسی بازی‌بازان برای تجربه عناوین بزرگ نبود. ما پلتفرم‌های در دسترس زیادی چون PC ،Xbox و Xcloud در اختیار داریم. بنابراین فکر نمی‌کنم نیازی داشته باشیم تا بازی‌هامون رو برای سایر پلتفرم‌ها عرضه کنیم. "
با توجه به این مصاحبه می‌شه پیش‌بینی کرد که تمامی بازی‌های بزرگ Bethesda زین‌پس در انحصار پلتفرم‌های رسمی مایکروسافت خواهند بود و برای PlayStation 5 ،Nintendo ،Stadia و... عرضه نخواهند شد.

Follow Amir Hossein Ranjbar on Twitter : LAZERZ