هم‌اکنون CDPR بالاتر از Ubisoft به عنوان باارزش‌ترین کمپانی بازی‌سازی شناخته می‌شود

هم‌اکنون CDPR بالاتر از Ubisoft به عنوان باارزش‌ترین کمپانی بازی‌سازی شناخته می‌شود

دنیای گیم
دو ماه قبل بود که طی یک پست خبری اعلام کردیم استودیوی CD Projekt RED در یک رتبه‌بندی به عنوان دومین استودیوی بازی‌سازی برتر شناخته می‌شه. در اون دوره کمپانی Ubisoft رتبه اول رو در این فهرست اشغال کرده بود اما اکنون CDPR به عنوان باارزش‌ترین استودیوی توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شه. استودیوی لهستانی CDPR موفق شد در این مدت از Ubisoft پیشی بگیره و مهم‌ترین استودیوی اروپا بشه، منظور از این رتبه‌بندی درآمد بیشتر CDPR نیست اما باتوجه به وضعیت فعلی یوبی‌سافت می‌تونیم بگیم حضور CD Projekt RED در رتبه اول این فهرست موقتی خواهد بود. پیش از این هم گفتیم که CDPR با احترام گذاشتن به سلیقه مخاطبش بازی‌های داستانی ماندگاری رو با سه‌گانه The Witcher خلق کرد و همین موجب شد تا این تیم به رتبه دوم و سپس اول این فهرست برسه.


مطمئنا امسال برای هر دو کمپانی جالب خواهد بود. یوبی‌سافت خودش رو برای عرضه 5 بازی AAA آماده می‌کنه که شامل آثار Watch Dogs: Legion، Gods and Monsters، Rainbow Six Quarantine، Assassin's Creed Valhalla و یک عنوان AAA معرفی نشده می‌شه. گفته شده این اثر مجهول نسخه بعدی مجموعه Far Cry خواهد بود. از سویی CDPR هم‌اکنون درحال ساخت و توسعه پروژه جاه‌طلبانه‌اش یعنی Cyberpunk 2077 هست که بی‌شک موردانتظارترین بازی امساله. توسعه این اثر 7 سال طول کشیده و خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کنن که Cyberpunk 2077 از همین الان به عنوان بهترین بازی سال 2020 شناخته می‌شه. CDPR اخیرا Gwent: The Witcher Card Game رو از طریق Steam در دسترس هواداران قرار داد. باوجود اینکه رقابت بین CDPR و یوبی‌سافت خیلی تنگاتنگه و پیش‌بینی می‌شه فعلا ادامه داشته باشه اما باید بگیم که کمپانی لهستانی در کشور خودش بزرگترین و مهم‌ترین استودیوی توسعه‌دهنده هست.

دوستان نظرتون درمورد این اتفاق چیه؟ عناوین CDPR رو تجربه کردین؟ اگر دیدگاهی درمورد این خبر دارین پس اون رو با ما و کاربران سایت GM به اشتراک بگذارید.