ModdingWay.ir
Bohemia Interactive توسط Tencent خریداری نشده و مستقل می‌ماند

Bohemia Interactive توسط Tencent خریداری نشده و مستقل می‌ماند

دنیای گیم
روز پیش خبری منتشر شد مبنی براینکه کمپانی چینی Tencent با مبلغ 260 میلیون دلار 70 الی 80 درصد استودیوی Bohemia Interactive رو خریداری کرد. درحالی که خیلی‌ها این خبر رو حتمی می‌دونستن اما به نظر می‌رسه که اتفاق خاصی رخ نداده و استودیوی Bohemia Interactive قرار نیست به لیست سهام غول چینی اضافه بشه. درواقع در ابتدا خیلی‌هامون این شایعه رو باور کردیم چرا که Tencent سابقه بزرگی در خرید سهام شرکت‌های بازی‌سازی داره، Tencent تا اینجا بخشی از سهام تیم‌هایی مثل Riot، Funcom، Supercell، Epic Games، Frontier Developments، Activision Blizzard، Paradox Interactive، Ubisoft و Yager رو خریداری کرده و قسمت‌های بزرگ و کوچکی از اون‌ها رو دراختیار داره.


این خبر توسط مدیرعامل Bohemia Interactive یعنی Marek Spanel تکذیب شد. این شخص اعلام کرد که تیم آن‌ها توسط Tencent خریداری نشده و قراره به همچنان به عنوان یک استودیوی مستقل فعالیت کنند. علاوه بر این به نظر نمیاد که Bohemia Interactive فعلا خودش رو زیر سایه کمپانی بزرگ‌تری نبره چرا که این تیم اخیرا در گزارش‌های مالی سال 2019 و در ماه مارچ موفق شد 4.5 میلیون نسخه از بازی‌هاش رو به فروش برسونه که معادل 68 میلیون دلار هست. حمایت طرفداران از مجموعه Arma و بازی DayZ به قدری زیاد هست که این استودیوی اهل جمهوری چک نگرانی خاصی بابت جبران هزینه‌هاش نداره.

دوستان نظر شما چیه؟ به نظرتون Tencent نهایتا می‌تونه Bohemia Interactive رو خریداری کنه؟ اگر مایل هستین دیدگاهتون رو با ما و کاربران سایت GM به اشتراک بگذارید.