بازی Half-Life: Alyx قرار بود کمی ترسناک‌تر باشد

بازی Half-Life: Alyx قرار بود کمی ترسناک‌تر باشد

دنیای گیم
به گزارش گیم‌اسپات، استودیو Valve مجبور به حذف یک سری از دشمن‌های خاص از بازی شد، چون با وجود VR، وجود این دشمن‌ها بیش از حد ترسناک و به ژانر اصلی بازی لطمه می‌زد.سری Half-Life هم مثل سری Bioshock کمی از المان‌های ترسناک در بازی‌های خودش استفاده می‌برده و این قضیه در Half-Life Alyx هم نقض نشده.در نسخه قبل در خصوص آدم فضایی ها و موارد مشابه صحبت داشتیم اما حالا در بازی Half-Life Alyx با مواردی تاریک تر روبرو هستیم.بازی Half-Life Alyx مرموزتر، دارای دشمن‌های تهدید آمیزتر، چپترهای بزرگ‌تر، طولانی‌تر و ترسناک‌تر از نسخه‌های قبلی بازیه.به نوعی می‌شه این جمله رو به‌کار برد که، بازی Half-Life Alyx از المان ترس به شکل حرفه‌ای استفاده کرد، برخلاف نسخه‌های قبلی که گویا باهاش شوخی شده کرده بودن.همونطور که می‌دونید تجربه‌ بازی‌ها با VR، احساس ترس و استرس رو کمی بیشتر از حالت معمول می‌کنه؛ اما حالا آقایان Dario Casall، مسئول طراحی مراحل بازی و Kery Davis، تهیه کننده این اثر مدعی شدن بازی می‌تونست ترسناک‌تر از اینی که هست باشه :

" این بازی البته که می‌تونست ترسناک‌تر باشه، من فقط نمیخواستم بازی‌باز بعد از شروع این بازی، دیگه تصمیم به ادامه نگیره! "


بازی Half-Life Alyx یک سری دشمن داره که ناگهان به روی سرتون می‌پرن و فکر می‌کنم همین هم برای سکته دادن کافی باشه.
" ما موجوداتی چون زامبی‌های بسیار سریع رو از بازی حذف کردیم چون نمیخواستیم قبل از اینکه گیمر بفهمه چه اتفاقی داره براش میفته تمرکزش رو از دست بده. "
همچنین Davis ادامه داد :
" از تجربه بازی‌های ترسناک در VR پرهیز کنید چون روی این این دستگاه به شدت ترسناک هستن. "
نظر شما چیه؟ آیا نسخه‌های قبلی Half-Life هم از این المان به خوبی استفاده می‌کردن؟ نظرات ارزشمندتونو با ما به اشتراک بذارید.