راهنمای جامع The Elder Scrolls V : Skyrim - قسمت اول

راهنمای جامع The Elder Scrolls V : Skyrim - قسمت اول

مقالات و آموزش
سری بازی های کتیبه های قدیمی The Elder Scrolls یه فرنچایز هستن که اسکایریم در حال حاضرآخرین نسخه ی اونه،  کاری از شرکت بازی سازی Bethesda Game Softworks سازندگان فرنچایز Fallout که در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۱۰ معرفی و در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۱۱ یعنی یه سال بعد عرضه شد. این بازی در سبک RPG هست. یعنی بازی ای هم سبک Fallout 4 و The witcher III: Wild Huntساخته شده. اما اسکایریم بسیار گسترده تر از اون ها هست که تا زمانی که بازی نکنید متوجه حرف بنده نمی شید.

برای ساخت گرافیک این بازی از موتور گرافیکی Creation Engine استفاده شده که در زمان خودش یکی از بهترین گرافیک های ممکن رو برای اسکایریم ساخت.تامریل و موقعیت اسکایریم در آنتامریل Tamriel اسم یه قارّه هست که از چند کشور مختلف تشکیل شده و هر کدوم از نسخه های کتیبه های قدیمی تو یکی از این کشور ها اتفاق میوفته. همون طور که مشاهده میکنید اسکایریم یکی از کشور های شمالی این قاره هست.

پایتخت اسکایریمپایتخت اسکایریم شهر سالیتود Solitude هست. محل حکومت پادشاه از دست رفته ی اسکایریم.  بر خلاف تصور خیلی ها که فکر میکنن شهر وایتران Whitetun پایتخت این کشوره.

نژاد ها وتوانایی های آن ها یکی از مهم ترین بحث ها برای شروع بازی ٬ انتخاب نژاد کارکتر شماست. ما تو بازی Oblivion یعنی نسخه ی قبلی اسکایریم هم نژاد هایی رو داشتیم که تعدادشون کمتر بودن و توی اسکایریم شاهد یه سری نژاد جدید هستیم. هر نژاد قدرت مخصوص خودش رو داره ومهارت هایی رو کمی بیش تر از بقیه نژاد ها بلده. به معرفی نژاد ها می پردازیم:

 High Elfاهل Summerset isle هستن. کشوری در جنوب غربی تامریل. قدرتی به نام High born دارن که می تونن با استفاده از اون به مدت یه دقیقه در روز ذهن موجودات اطراف رو کنترل می کنه و اون ها رو به جنگ با هم دیگه وا می داره. همچنین اسپلی به نام Fury دارن. این نژاد خودشون رو در برابر بیماری ها مقاوم می کنن. البته توی صحبت کردن و چونه زدن هم بسیار مهارت دارن. اونا خودشون رو Altmer می دونن اما دیگران اونا رو Salache صدا میکنن.

Wood Elfاهالی اصلی Valen wood کشوری در جنوب تامریل هستن. به اون ها الفِ چوبی میگن اما اون ها خودشون رو Bosmer یا Boiche یا Tree sap people می دونن. نوعی قدرت دارن که می تونن با استفاده از اون حیوانات رو به مدت یه دقیقه در روز رام خودشون کنن. اون ها در کمانداری٬دزدی و کیمیاگری مهارت دارن. 

Dark Elfاهل امپراطوری شرقی و با نام های Morche و Ayleid شناحته شده هستن. پوست اون ها خاکستری و چشم هاشون قرمزه. قدرت Resist fire دارن که با استفاده از اون می تونن یه دقیقه در روز خودشون رو داخل آتیش قایم کنن که ر این صورت دشمنانشون مقدار هشت دمیج Damage می خورن. 

Nordاهالی اصلی خود اسکایریم هستن. قدرتی به نام Battle cry دارن که می تونن با استفاه از اون دشمنانشون رو به مدت سی ثانیه در روز از خودشون فراری بدن. اون ها در شمشیر زدن٬ آهنگری و چونه زدن بسیار مهارت دارن.

Bretonاهالی اصلی کشور High rock در شمال غربی اسکایریم هستن. قدرتی دارن که با استفاده از اون می تونن به مدت یه دقیقه در روز پنجاه درصد جادویی رو که دشمن به اون ها میزنه رو جذب خودشون کنن. اسپلی رو هم تحت عنوان Conjure familiar دارن. ون ها قدرت های جادویی خوبی دارن و جادوگرانی حرفه ای هستن. 

Imperialاهالی اصلی Cyrodiil هستن. کشوری در مرکز تامریل. دارای قدرتی به نام Containers هستن. قدرتی که به مدت یه دقیقه در روز می تونه دشمنان نزدیک رو آروم کنه. اون ها در جنگیدن و جادوگری مهارت دارن. 

Red Guardاهالی اصلی Hammerfell هستن. مردمی سیاه پوست که در جنگیدن پر استعداد هستن٬ معمولا از اون ها برای نگهبانی از اماکن و یا به عنوان نیرو های گارد سلطنتی استفاده میکنن. قدرتی دارن به نام Adrenaline rush که می تونن با استفاده از اون یه دقیقه در روز ده برابر بیش تر انرژیشون Stamina رو بازگردانی میکنن.

Khajiitنوعی گربه سان که روی دو پاشون راه میرن. اهالی اصلی Elsweyr هستن. قدرتی به نام Eye of night دارن که وقتی از اون استفاده کنن می تونن به مدت یه دقیقه در روز دید در شبNight vision داشته باشن. نکته ی جالب در مورد این نژاد این هست که وقتی شما از صلاحی استفاده نکنید و با دستان خالی به مصاف دشمن برید٬ کاکتر شما به جای این که مشت بزنه چنگ میزنه که پونزده درصد بیش تر از مشت دمیج داره. اون ها در دزدی کردن بسیار مهاردت دارن. 

Argonianنوعی خزنده هستن که روی دو پاشون راه میرن. این نژاد می تونه زیر آب بدون  این که نفس کم بیاره بمونه و خفه نمیشه. یه اسپل جالب دارن که باعث میشه سریع خون از دست رفتشون پر بشه. همچنین قدرتی به نام Resist disease رو تا نصف بلدن که در برابر بیماری ها مقاوم هستن. اون ها دزدانی بسیار حرفه ای هستن.

Orcاهالی اصلی Orsinium هستن. قدرتی به نام Berseker دارن که با استفاده از اون می تونن به مدت یه دقیقه در روز دو برابر دمیج بزنن و نصف دمیج بخورن . اون ها در جنگیدن و آهنگری مهارت دارن.

نویسنده: متین صالحی
1394-11-1 ( 3 سال پیش )

خبر های مرتبط با Elder Scrolls

مقاله های مرتبط با Elder Scrolls

دانلود های مرتبط با Elder Scrolls

ویدیو های مرتبط با Elder Scrolls

موسیقی های مرتبط با Elder Scrolls

والپیپر های مرتبط با Elder Scrolls