شکست سنگین Marvel's Avengers | بازی هنوز مخارج ساختش را جبران نکرده است!

شکست سنگین Marvel's Avengers | بازی هنوز مخارج ساختش را جبران نکرده است!

دنیای گیم
به دنبال گزارش Square Enix از نیم‌سال مالی کنونی که تا 31 مارچ 2021 ادامه داره، این شرکت اعلام کرد که بازی Marvel's Avengers نتونسته حتی بودجه‌ی خرج شده‌ش رو تامین کنه. بازی دو ماه پیش منتشر شد و تا اینجا، عملا یک شکست به حساب میاد. این اثر از مهم‌ترین‌ AAAهای سال 2020 بود. با این حال بازاریابی نامناسب و حاشیه‌های گوناگون موجب شد تا این عنوان هم به دسته‌ی بازی‌های شکست خورده بپیونده. طبق گفته‌ی Square Enix:
"یکی از مهم‌ترین عوامل دخیل در شکست Marvel's Avengers، استهلاک هزینه‌هاست. مورد دیگر نیز اینه که ما یک کمپین تبلیغاتی بسیار بزرگ رو برای لانچ بازی انجام دادیم اما تاخیرهای ایجاد شده توسط ویروس کرونا، ما رو به دردسر انداخت. هنوز هزینه‌هایی وجود داره که باید در ربع سوم سال مالی انجام بشن. اما هدف ما اینه تا با افزایش فروش، تامین مخارج بازی رو انجام بدیم."کمپانی Square Enix در ادامه راجع به علاقه‌ش به سرمایه‌گذاری در IPهای جدید افزود:
"به منظور افزایش طرفداران و مشتریان، ما باید به خلق IP بپردازیم. باید گفت که این موضوع بیش از از حد چالش‌برانگیز بوده و سختی زیادی درش وجود داره. به هرحال تلاش برای تولید یک بازی ویدیویی جدید یکی از مهم‌ترین اهداف تیم ما هست. قصد داریم با ساخت‌ IPهای تازه درآمد مکرر و ثابتی رو کسب کنیم که به ما در رسیدن به این هدف کمک کنه."با تمام این‌ها اما Square Enix از تعداد نسخه‌های فروخته شده Marvel's Avengers سخن نگفت. راستش انتظارات این کمپانی از بازی‌هاش همواره بالا بوده. شاید باتوجه به خواسته‌های SE، بازی فروش چندانی نداشته. در سال 2013 شرکت Square Enix انتظار داشت تا ریبوت Tomb Raider در ماه اول عرضه به فروش 5 الی 6 میلیون نسخه‌ای دست پیدا کنه! Square Enix همیشه بالاترین و بیشترین توقع رو از مجموعه‌ها و هوادارانش داشته. پس شاید MA به اندازه‌ی خواسته‌های این شرکت فروش نرفته. باید منتظر گزارشات تکمیلی بمونیم.