نقدها و نمرات بازی Half-Life: Alyx

نقدها و نمرات بازی Half-Life: Alyx

دنیای گیم
Half-Life: Alyx بعد از انتظار چندین و چند ماهه طرفداران Half-Life به عنوان دنباله این فرانچایز معرفی شد، حالا وقت انجام دادن این بازی فرا رسیده و شما هم می‌تونید اون رو تجربه کنید. بااینکه Alyx تنها با ابزار VR قابل پیشروی هست اما به نظر می‌رسه که این فناوری نتونسته باعث کاهش محبوبیت دنباله این فرانچایز بشه و بازی موفق شده روند نسخه‌های قبلیش رو هم حفظ کنه. در این عنوان شما در نقش شخصیت فرعی نسخه‌های پیشین یعنی Alyx Vance قرار می‌گیرید، او تنها امید بشر برای مبارزه با نیروهای Combine هست. تیم Valve برای طراحی بازی از موتور گرافیکی Source 2 استفاده کرده، ویژگی اصلی Alyx محیط‌ها و اتمسفرش هست که سازنده وعده داده بود اون‌ها رو به واقع‌گرایانه‌ترین حالت طراحی می‌کنه. وضعیت بازی در کسب نظر منتقدین و مردم عالی بوده، Half-Life: Alyx در پلتفرم PC موفق شده از میانگین 26 نقد نمره عالی 92 رو به دست بیاره، مردم هم از تجربه بازی لذت بردن، اون‌‌ها از بین 484 رای نمره 8.7 رو به بازی اعطا کردند. در ادامه با ما همراه باشید تا نقدهای وبسایت‌های معتبر دنیا رو با یکدیگر مطالعه کنیم.

«میانگین نقدها و نمرات بازی Half-Life: Alyx در پلتفرم PC»


VRFocus 100 «شما به خوبی می‌دونید که Valve به منظور سودجویی و طمع به سراغ VR نیومد و دست روی فرانچایز محبوبش یعنی Half-Life نذاشت، این کمپانی می‌دونست درحال توسعه چه عنوانیه. Half-Life: Alyx از ابتدا تا انتها یک تجربه فراموش‌نشدنی و میخکوب‌کننده هست، مطمئنا این اثر بهترین بازی واقعیت‌ مجازیه که می‌شه سراغش رفت. بازی فراتر از مجموعه نمی‌ره و اتفاقا به عناصر نسخه‌های قبلی به خوبی وفاداره، باوجود این مورد تیم سازنده بازی رو در تمام زمینه‌ها به خوبی بهینه‌‌سازی کرده.»

Road to VR 100

UploadVR 100

VG247 100

IGN 100 «بازی Half-Life: Alyx به راحتی یک سطح جدید از بازی‌های واقعیت مجازی رو تعریف کرده، این عنوان بهمون ثابت می‌کنه که برای یک توسعه‌دهنده درجه یک فراتر از حد خود رفتن در فناوری‌های مختلف کار سختی نیست.»

DualShockers 100

VGC 100

Worth Playing 98

IGN Spain 95

GameStar 92

PC Gamer 92 «کاراکترهای قدیمی، دشمن‌های جدید و یک داستان هیجان‌انگیز و البته دیدن دوباره City 17 اینبار در واقعیت مجازی، همه‌ این‌ها از Half-Life: Alyx عنوانی به یادماندنی می‌سازه.»

4Players.de 90

Game Informer 90

IGN Italia 90

Jeuxvideo.com 90

PCWorld 90 «بازی Half-Life: Alyx آنقدر که باید انقلابی نیست، با اینحال بازی بدون‌شک یکی از بهترین و مهم‌ترین آثار واقعیت مجازی به شمار می‌ره و باید امیدوار باشیم که Valve رسالت خودش رو در این حوزه ادامه بده.»

USgamer 90

GamesRadar 90

PCGamesN 90

GameSpot 90 «عنوان Half-Life: Alyx به خوبی بهتون ثابت می‌کنه که چرا سراغ VR رفته. پازل‌هایی که نیازمند چشمانی تیزبین هستن، موجوداتی که به سمت صورتتون حمله‌ور می‌شن و داستانی که می‌تونه شما رو شوکه کنه. این اثر عالی و بی‌نظیره و از لحظات کم‌نظیری بهره می‌بره. Half-Life: Alyx به راحتی بهتون توضیح می‌ده که چرا برای VR منتشر شده.»

Shacknews 90

Trusted Reviews 90

Destructoid 90

Metro GameCentral 80

PC Games 80 «این عنوان به اون خوبی که باید باشه نیست، Half-Life: Alyx سعی کرده تا زیادی به نسخه‌های پیشینش وفادار باشه، استفاده از Multi-tool حس قدیمی رو نداره، از سویی بازی با انتخاب‌هایی ناخواسته خودش رو ضعیف کرده. Valve یک بازی شوتر خوب برای واقعیت مجازی ساخته و از طرفی یک بازگشت ارزشمند به فرانچایز Half-Life رو به وجود آورده اما انتظار نداشته باشید که این اثر بتونه مثل Half-Life 2 در سال 2004 مغزتون رو منفجر کنه.»

GamesBeat 80