چطوری میشه توی Fallout 4 برای خانه ها در بسازیم؟

چطوری میشه توی Fallout 4 برای خانه ها در بسازیم؟

مقالات و آموزش
یکی از جذاب ترین و البته پر باگ ترین بخش های بازی Fallout 4 قسمت ساخت و ساز اونه که شما می تونید هر ابزار و بنایی رو که می خواین توی شهر / کمپ خودتون بسازین. اما نه اونقدر خوب و انعطاف پذیر که شما در نگاه اول فکرشو می کنید. در ابتدا که شما وارد بخش ساخت و ساز می شین اولین موضوع اعصاب خورد کن چشمگیری که توجه شما رو جلب می کنه نحوه دسته بندی آیتم هاست که ارکان اصلی دسته بندی ، در ارکان فرعی جای گرفتن. به عنوان مثال شما اول تصمیم می گیرین که دیوار بسازین بعد باید انتخاب کنید که نوع اون چی باشه ؟ مثلا چوبی باشه یا فلزی؟ ... اما متاسفانه توی این بازی شما اول باید فلز یا چوب رو انتخاب کنید و بعد دیوار رو که این کار نه تنها سرعت کار شما رو تو ساخت و ساز میگیره بلکه باعث میشه شما نتونید به سرعت مقایسه کنید که چه منابعی برای ساخت یه شی یکسان مثل دیوار در متریال های متفاوت نیاز دارین.  و همچنین دکمه های بسیار بدِ تعبیه شده توی این قسمت هم خالی از لطف نیست که باعث میشه شما بطور تصادفی براتون زیاد پیش میاد که دستتون می خوره و یه آیتمی پاک میشه و یا دو ساعت اونو با دقت ساختین که یکدفعه جابجا میشه که اگر باهوش باشین بعد از نیم ساعت سرو کله زدن دستتون تازه راه میوفته و می تونید به کار خودتون سرعت بدین اما یه دفعه متوجه باگهای بسیار زیاد این بازی توی این بخش میشین که ای بابا چرا نمیشه خیلی از کارهای راحت رو انجام داد و چرا انقدر پروسه ی یه کار ساده مانند دیوار چینی در جهت های مختلف و یا ساختن در ورودی انقدر سخت و طاقت فرساست. البته این مسائل هیچکدوم از ارزش های بازی Fallout کم نمی کنه و جزئیات بسیار زیاد این بازی در کنار تمام سبک هایی که داره عرضه می کنه شما رو بسیار راضی و خوشحال می کنه اما ای کاش این بخش ها با یکمی توجه بیشتر و یه رابط کاربری مناسب تر برای یه بازی نسل هشتمی بهتر ارائه می شد دقیقا مانند گرافیک اون که می تونست خیلی خیلی بهتر باشه تا انقدر منتقدین و صاحب PC های آخرین مدل از اون ناله نکنن.اما اگر از تمام مسائل بالا به علاوه اینکه چرا دیوار ها در گوشه ها برای ساخت قفل نمیشن و شما مجبورید چند ساعت وجب به وجب ماوس رو تکون بدین تا بتونید یک دیوار چینی منظم مربع یا مستطیل داشته باشین بگذریم می رسیم به عجیب ترین موضوع این بازی و اونم اینه که چرا نمیشه برای خونه های پیش فرض توی بازی ، مثلا همان محل ابتدایی زندگی کاراکتر شما  Sanctuary Hills ، در ورودی ساخت. اکثر خونه هایی که شما می بینین بدون در ورودی و در اتاق هستن شما هر چی سعی و تلاش می کنید در ورودی برای این خونه ها و یا راهرو ها نمی تونید بسازید و اگر مثل ما خیلی پیگیر باشین کم کم عصبی میشن که چرا ؟ چرا اینطوریه؟ یعنی وقتی Bethesda این بازی رو قبل از عرضه به هزاران هزار Beta Tester و بازیباز داده هیچکدوم اونا سعی نکردن برای کمپ اصلی خودشون یه در ورودی بسازن و یا دیوار چینی داشته باشن که این نکته رو گزارش کنن ؟
ما امروز قصد داریم نتیجه ساعت ها سرو کله زدن خودمون با این بازی در ساخت و ساز و برخی از نکات بسیار طلایی و مفید اونو برای شما نقل کنیم که البته هیچکدوم اونا قرار نبوده توی بازی کار کنن و شما به یه نحوی محدودیت این بازی رو دور می زنید.

ساختن دیوار
ساختن دیوار در نگاه اول خیلی ساده و خوب بنظر میاد، اما شما وقتی تصمیم به ساخت یک بنا به شکل مربع یا مستطیل می گیرید تا یکی از ضلع ها رو به پایان می رسونید متوجه میشین که نمی تونید دیواری برای گوشه بسازید که با دیوار فعلی شما زاویه 90 درجه داشته باشه. اصلا 90 که هیچی، هیچ زاویه ای چون شما هرکاری می کنید هی یه صدای تق میاد و دیوار شما در ادامه دیوار قبلی قفل و سبز میشه و انگار یه نیرویی توی این بازی می خواد به شما بگه که من ایستادم تا اعصاب تورو خورد کنم و اینم از گیم پلی بازیه !!!یکی از بهترین کارها برای اینکه شما به سازندگان این بخش لعنت و نفرین نفرستین اینه که سعی کنید برای آخرین دیواری که قصد دارین در اون ضلع به پایان برسه یک سقف ایجاد کنید. بعد از اینکه اینکارو شما می کنید ناگهان متوجه میشین که اون صدای تق و سبز شدن دیوار در محل مورد نظر شما اتفاق میوفته و شما خیلی خوشحال میشین.


 
شما از این روش تقریبا می تونید در هز زمین صاف و همواری استفاده کنید و توجه کنید که زمین ناهموار دشمن اصلی اعصاب شماست.

ساختن در ورودی
اما به جالب ترین و اصلی ترین نکته این مطلب یعنی ساخت در ، برای خونه های از پیش ساخته بدون ساختن هیچ پنلی می رسیم.
 حتما می دونید که درها فقط در 3 یا 4 بنای پیش فرض این بازی که دیواری با حفره ای شبیه در هستن ساخته میشن و این خیلی مسخرس که شما نمی تونید بر روی هر دیواری در بذارین چه برسه به اونکه بخواین برای یه خونه ی بدون در همونطوری که در مقدمه مطلب گفتیم در بسازین ، چون هر کاری کنید در میان چهارچوب، اون صدای شیرین تق که نشونه سبز و قفل شدن برای ساختن نمیاد.
اما ما موفق شدیم بالاخره با ترکیب تکنیک انتخاب چند آیتم همزمان و کاهش ارتفاع در ، اینکار رو انجام بدیم.
ابتدا شما باید مانند تصویر یک در ورودی در بیرون از بنای مورد نظر خود بسازین که مانند تصاویر ما بعد از ساختن در با انتخاب پنل و یا دیوار دور در دکمه R را برای حذف می زنیم تا فقط در باقی بماندبعد ما یه فونداسیون بتونی مانند تصویر زیر در در نزدیک ترین محل چسبیده به در ایجاد میکنیم.بعد از ساخت ما ماوس را بر روی فوندانسیون بتونی می بریم و دکمه E را در روی کیبورد چند ثانیه نگه می داریم. اینکار باعث میشه که شما چند آیتم رو با هم بتونید انتخاب کنید و حرکت بدین و وقتی اینکار انجام شد و هم در ، و هم زمین بتونی شما سبز شد، با پایین آوردن ماوس ارتفاع رو کم کنید تا درِ شما به زمین بچسبد و پس از تایید ، دیوار بتونی خودتون رو با دکمه R حذف کنید. که پیشنهاد می کنیم با توجه به کمبود بتون در این بازی  اون رو با دکمه Tab ذخیره کنید چون با حذف ، شما منابع استفاده شده برای ساخت رو معمولا از دست میدین و یا کمتر بدست میارین.حالا نوبت به مرحله آخر میرسه که شما از بخش Fences یک نرده مانند تصویر زیر به صورت عمود بر در و چسبیده به اون ایجاد کنید. و بعدش با انتخاب نرده و در بصورت همزمان، با نگه داشتن دکمه E اونو به سمت چهار چوب مورد نظرتون ببرید و ایجاد کنید.
و بالاخره درست شد و افراد شما هم به راحتی از این درها عبور می کنن و شما می تونید از این تکنیک برای راهرو ها و درهای ورودی اتاقی ها هم استفاده کنید.
البته اگر شما هم مثل ما خیلی پیگیر باشین که برای ساختمان های خودتون در بسازین چون تقریبا این کار هیچ لزومی نداره.

از اینکه وقت گذاشتین و این مطلب رو خوندین از شما تشکر می کنیم و چنانچه از این مطلب استقبال بشه ما آموزش های بیشتری از این قبیل رو براتون می ذاریم که همگی اونا مانند این مقاله بصورت اختصاصی توسط سایت گیمینگ مستر تهیه شده. ما صمیمانه منتظر نظرات شما هستیم و برای ادامه کار ، نظرات شما به ما دلگرمی بیشتری میده پس لطفا با نظرات خودتون ما رو در ادامه بهتر سایت یاری کنید.