گروه 3DM تا یک سال بر روی هیچ بازی کار نخواهد کرد!

گروه 3DM تا یک سال بر روی هیچ بازی کار نخواهد کرد!

شرکت ها و سازندگان بازی

متاسفانه امروز خبر بسیار بدی برای جامعه PC بازان ایرانی منتشر شد. خبرها حاکی از آن است که گروه چینی 3DM که در زمینه شکست قفل و کرک بازیهای PC فعالیت داشته به صورت رسمی اعلام کرد که تا یک سال بر روی هیچ بازی کار نخواهد کرد!
اجازه بدین فلاش بکی به ماه پیش بزنیم: یک ماه پیش گروه 3DM هشدار داده بود که فناوری Denuvo میتونه آینده بازیهای کرکی رو نابود کنه! و حالا پس از گذشت یک ماه، گروه 3DM اعلام کرده که قصد دارن که از امروز 8 فوریه تا یک سال استراحت کنند و همینطور بر روی هیچ بازی کار نخواهند کرد!در صورتی که آخرین فعالیت گروه 3DM مربوط به بازی just cuase 3 میشد که از فناوری Denuvo استفاده میکرد. گروه 3DM سخت در تلاش بود تا بتونه این فناوری رو هک و بازی JC 3 رو کرک کنه و حالا بجای اینکه خبر خوشحال کننده شکستن قفل امنیتی Denuvo و کرک شدن بازی JC 3 رو اعلا کنه، در عوض خبر استراحت یک ساله گروه خودش رو اعلام میکنه! رهبر گروه 3DM به نام Bird Sister در وبلاگ خود اعلام کرد:
" طی جلسه ای که من با همکارانم داشتم تصمیم گرفتیم که از امروز تا یک سال هیچگونه فعالیتی در کرک کردن بازیهای رایانه ای نداشته باشیم.ما در این یک سال میزان فروش بازیهای رایانه ای را زیر نظر خواهیم گرفت تا به یک نتیجه گیری درست برای بازگشتن به این عرصه بگیریم"

به هرحال گروه 3DM تا پایان امسال بر روی هیچ بازی کار نخواهد.اما دوستان ناامید نشید چونکه تنها تیم 3DM در زمینه کرک بازیها حضور نداشت و تیم های مطرح و با سابقه تری از گروه 3DM در این زمینه فعالیت میکنند مثل گروه های Skidrow Reloaded / Codex که همچنان دارند روی شکستن این قفل و کرک کردن بازیهای جدیدی چون Rise OF the Tomb Raider / Just Cause 3 کار میکنند پس ناامید نشید چون همیشه یک راهی برای دور زدن قفل های امنیتی وجود داره! میخوام یک مثالی بزنم یادتون هست معماری کنسول ps3 چقدر پیچیده و سخت بود، اما پس از چند سال در صورتی که همه ناامید شده بودن جورج هاتز بزرگ ترین هکر سال کنسول ps3 رو هک کرد..! پس هنوزم امیدی هست.

دوستان نظر شما در رابطه با این خبر چیه، لطفا نظرات ارزشمند خودتون رو با ما در میان بگذارید ما دوست داریم نظرات شما رو بدونیم.