Aaron Greenberg: بازی Starfield در انحصار Xbox و PC خواهد بود

Aaron Greenberg: بازی Starfield در انحصار Xbox و PC خواهد بود

دنیای گیم
خرید Bethesda توسط Microsoft یک اتفاق غیرمنتظره بود. پس از این انتقال، طرفداران بتسدا منتظر بودن تا ببینن سرنوشت آثار جدید این تیم چه خواهد شد. بتسدا برای سال‌های آینده بازی‌های بزرگ زیادی داشته و برای ماموریت خود، نیاز به یک جامعه بزرگ از طرفداران داره. با این حال، مایکروسافت با انتقال بتسدا به زیرمجموعه‌هاش، قصد داره جامعه Xbox خودش رو گسترده‌تر کرده و به مرور، اون‌ها رو به هواداران بتسدا تبدیل کنه. با این صحبت‌ها، باید متوجه شده باشین که مایکروسافت خواهان انحصاری کردن محصولات بتسدا برای برند Xbox هست تا علاوه بر عرضه روی کنسول‌های Xbox Series X|S، این عناوین رو از همان روز اول عرضه به Xbox Game Pass بیاره. اخیرا، Aaron Greenberg، رییس بخش بازاریابی مایکروسافت، در توییتر صحبت‌هایی راجع به محصولات بتسدا کرد. زمانی که بحث انحصاری بودن بازی‌های بتسدا مطرح شد، یکی از هواداران در توییتر سوالی پرسید مبنی براینکه این بازی‌ها انحصاری زمانی هستن؟ 


درنهایت، Greenberg توضیح داد که با وجود تلاش‌های مختلف اما خبری از انحصاری زمانی نیست و این عناوین قرار نیست برای کنسولی به غیر از Xbox و پلتفرمی غیر از PC عرضه بشن. این یعنی طرفداران شرکت Sony و دارندگان کنسول PlayStation احتمالا تا نسل‌های آینده، از تجربه بازی‌های بتسدا بهره‌مند نخواهند بود. Microsoft پیش از این اعلام کرد که محصولاتش رو تنها برای Deviceهایی عرضه می‌کنه که از Game Pass، سرویس درحال پیشروی این شرکت، پشتیبانی کنند. این یعنی اگر طرفداران PlayStation خواهان تجربه محصولات بتسدا هستن، Sony باید Game Pass رو به کنسول PlayStation بیاره!
 این موضوع تقریبا مثل اشغال یک منطقه مهم توسط دشمن خونین شما هست. باوجود این موضوع، نباید انتظار پورت PlayStation رو برای محصولات بتسدا داشته باشیم. این یعنی بازی‌های آینده این شرکت که دورترینِ اون‌ها The Elder Scrolls VI هست، هیچوقت برای برند PlayStation عرضه نخواهند شد. این روند باعث می‌شه تا بتسدا علاوه بر تمرکز روی دو کنسول و پلتفرم PC، عناوینی به مراتب بهینه‌تر رو در نسل نهم به بازار عرضه کنه. Starfield که جدیدترین IP بتسدا بعد از 25 سال به حساب میاد، آماده‌ست تا در روز جمعه 20 آبان 1401 (11 نوامبر 2022) شما رو به یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی در فضا ببره.