Persona 4 Golden در همان ابتدای عرضه آمار شگفت‌انگیزی به ثبت رساند

Persona 4 Golden در همان ابتدای عرضه آمار شگفت‌انگیزی به ثبت رساند

دنیای گیم
مدتی پیش بازی Persona 4 Golden برای PC تایید و عرضه شد. این اثر که نسخه ریمستر Persona 4 هست در سال 2012 برای PS Vita عرضه شد و حال گیمرها می‌تونن این بازی رو با بهبودهای گرافیکی متفاوت تجربه کنند. بازی به صورت مخفیانه توسط استودیوی Atlus توسعه یافت و Sega اون رو از طریق Steam در دسترس قرار داد. در این دوره کوتاه و بدون هیچگونه بازایابی بزرگی، Persona 4 Golden داره آمار خیلی خوب و رضایت‌بخشی رو ثبت می‌کنه و این به ما می‌فهمونه که اکثر PCگیمرها خواهان تجربه این اثر بودند. براساس آنالیزهای انجام شده توسط ResetEra از چارت‌های فروشگاه مجازی استیم، P4G به رکوردی کم‌نظیر در عرصه بازی‌های ژاپنی دست پیدا کرد. این بازی موفق شد به بیشترین تعداد بازیکنان همزمان برسه که به یک بازی غیر MMO و JRPG تعلق داره. این رکورد پیش از این در اختیار  Final Fantasy 15 بود با 29.279 بازیکن همزمان. حال P4G تنها در دو روز موفق شده از FF15 با 29.984 بازیکن همزمان گذر کنه.


میزان محبوبیت بازی در استیم نشان‌دهنده این هست که بازار بازی‌های غرب شدیدا به آثار JRPG علاقه‌منده و بهشون نیاز داره. درواقع این مارکت گرسنه این نوع از بازی‌هاست و راستش این مورد می‌تونه چشم Sega و Atlus رو نسب به بازار PC باز کنه. Persona 4 برای اولین بار برای کنسول PlayStation 2 عرضه شد، P4G نسخه بهبود یافته همین بازی هست که بعد از سال‌ها برای PC پورت شد. بازی در زمان عرضه برای PS2 بهترین JRPG زمان عرضه لقب گرفت. اگر اخبار این بازی رو دنبال کنین می‌دونین که این بازی صرفا پورت شده و تنها چند بهبود معمولی رو تجربه کرده تا حداقل برای این نسل قابل تحمل به نظر برسه. شما می‌تونین با نگاهی بر گالری تصاویر P4G به این موضوع پی ببرید.

دوستان نظر شما چیه؟ Persona 4 Golden رو تجربه کردید؟ خوشحال می‌شیم اگر دیدگاهتون رو با ما و کاربران سایت GM به اشتراک بذارید.