Phil Spencer بابت حمایت PCگیمرها از جامعه‌شان تشکر می‌کند

Phil Spencer بابت حمایت PCگیمرها از جامعه‌شان تشکر می‌کند

دنیای گیم
طی سال‌ها رییس بخش گیمینگ شرکت Microsoft یعنی Phil Spencer از تمرکز روی پلتفرم PC و ارائه خدمات برای این قشر از گیمرها حرف زده. این صحبت‌ها از زمانی جامه عمل پوشیدن که در سال 2016 کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفت بازی‌های معرفی شده برای کنسول Xbox One رو برای PC نیز پورت کنه. نه تنها‌ بازی‌ها بلکه خدمات این کمپانی نظیر Cross-Play و Xbox Play Anywhere هم به این دسته اضافه شدند. اوایلِ کار آنچنان که باید، رضایت‌بخش نبود. می‌‌شه گفت این پروژه با پورت شدن Quantum Break برای PC آغاز شد و همانطور که می‌دونید، بازی از کیفیت کافی روی پلتفرم قدرتمندمون بهره‌مند نبود و همگی رو ناامید کرد. در این دوره فیل اسپنسر گفت که مایکروسافت در ارتباط با ارائه خدمات برای PCگیمرها هنوز راه زیادی برای یادگیری در پیش داره. حتی در سال 2018 آقای اسپنسر بابت اقداماتی برای نرم‌افزار Games for Windows Live مورد سرزنش قرار گرفته و دوباره به همین موضوع احترام‌ گذاشتن برای PCگیمرها اشاره کرد.


 از اون دوره تمام اعمال این شخص زیر ذره‌بین قرار گرفته تا ببینیم او چطور با مخاطبین جدید خود برخورد می‌کنه. سال گذشته شاهد عرضه Xbox Game Pass برای PC بودیم. از طرفی مایکروسافت بالاخره به عرضه بازی‌های خود برای PC از طریق Steam رو آورد و حالا حتی بعضی از بازی‌های این کمپانی زودتر برای PC در دسترس قرار می‌گیرند. مثل Gears Tactics و Microsoft Flight Simulator. در واقع این چند سال اخیر برای مایکروسافت و استودیوهای زیرمجموعه‌اش خیلی خوب بوده. از عرضه عناوینی نظیر Sea of Thieves بگیرید تا آثاری مثل Gears Tactics و MFS  و جلب نظر مخاطبین. در این رابطه آقای فیل اسپنسر از جامعه PCگیمرها و افرادی که با این پلتفرم به بازی می‌پردازن تشکر کرد و گفت:

"بابت حمایت PCگیمرها از تصمیمات مایکروسافت ممنونم. ما طی سال‌ها بیانیه‌های متفاوتی در این رابطه منتشر کرده و واکنش‌های زیادی دریافت کردیم. هنوز راه زیادی داریم و فعلا تمرکزمون روی Xbox Game Pass PC و عرضه بازی‌ها از طریق Steam هست."