Phil Spencer خواهان گسترش طرفداران WoW و COD می‌باشد

Phil Spencer خواهان گسترش طرفداران WoW و COD می‌باشد

دنیای گیم
از زمانی که Xbox Games Studios به خرید شرکت‌های بزرگ و ناشران با سابقه‌ای مثل Bethesda و Activision Blizzard پرداخت، طرفداران ذهن خودشون رو با این سوال که "Microsoft چه سرنوشتی رو برای بازی‌های این دو شرکت رقم می‌زنه؟" مشغول کردن. انحصاری‌سازی عناوینی مثل Starfield به این معنی هست که مایکروسافت می‌خواد بازی‌هایی رو عرضه کنه که تنها از طریق Xbox و PC در دسترس باشن. با خرید Acti-Blizz، گیمرهای مختلف خصوصا دارندگان کنسول‌های PlayStation، از بابت انحصاری شدن آثاری مثل Call of Duty نگران شدن. با این حال، به نظر نمیاد که مایکروسافت در روند پول‌سازی این فرانچایز مانعی ایجاد کنه. البته که انتظار می‌ره تا Activision بازی‌های انحصاری مخلتفی برای Xbox تولید کنه، اما می‌شه گفت که بعضی از IPهای این شرکت به صورت مالتی‌پلتفرم در دسترس قرار می‌گیرن. در جدیدترین مصاحبه Phil Spencer با رسانه Axios، رییس بخش گیمینگ مایکروسافت درمورد عناوین مهمی مثل COD صحبت کرد.


 به نظر می‌رسه که شمار گیمرها و افرادی که به تجربه یک بازی می‌پردازن، برای آقای اسپنسر از اهمیت زیادی برخورداره. این شخص در صحبت‌هاش گفت: "من از آمار و ارقام Forza و Halo لذت می‌برم. از اینکه شمار گیمرها در مقایسه با نسخه اول Psychonauts بیشتر شده. بنابراین، وقتی به تیم‌ها نگاه می‌کنم، وقتی من و Todd Howard درمورد Starfield حرف می‌زنیم، به این فکر می‌کنیم که چطور این بازی می‌تونه پر مخاطب‌ترین اثر تاد هاوارد باشه؟ می‌تونیم همچین بازی‌هایی خلق کنیم؟ می‌تونیم کاری کنیم که تعداد بازیکنان از اون چیزی که قبلا بوده، فراتر بره؟ این رو می‌گم چون به تاثیر اجتماعی سرگرمی‌های تعاملی باور دارم. می‌خوام تا پنج سال آینده، گیمرهای بیشتری World of Warcraft رو تجربه کنن، Call of Duty به گیمرهای بیشتری دست پیدا کنه و مخاطبین Candy Crush افزایش پیدا کنن؛ چون ما دسترسی به این بازی‌ها رو نسبت به قبل، ممکن‌تر کردیم."


 انحصاری‌سازی بازی‌های بزرگ باوجود محدود کردن فن‌بیس اون‌ها، این امکان رو به وجود میاره که دستاوردهای اینچنینی رخ بده. با این حال، هرچقدر گستردگی دسترسی به یک محصول بیشتر باشه، افراد بیشتری به سراغ اون می‌رن. باوجود اینکه مایکروسافت یک بازی مثل Starfield رو انحصاری کرده، اما وجود سرویسی مثل Xbox Game Pass باعث می‌شه تا این شرکت امیدهای زیادی به تعداد مخاطبین بالا برای Starfield و سایر بازی‌هاش داشته باشه. اگر انحصاری شدن Starfield و Game Pass نتونن اهداف مایکروسافت رو برآورده کنن، می‌شه گفت که امکان انتشار بازی‌های بعدی این شرکت مثل The Elder Scrolls VI به صورت مالتی‌پلتفرم وجود داره. با این حال، باید صبر کرد و دید تا اون موقع چه اتفاقی میفته.
نویسنده: Mesbah Beheshti
1400-11-20 ( 11 ماه پیش )

خبر های مرتبط با Call of Duty

مقاله های مرتبط با Call of Duty

دانلود های مرتبط با Call of Duty

ویدیو های مرتبط با Call of Duty

موسیقی های مرتبط با Call of Duty

والپیپر های مرتبط با Call of Duty