آشنایی با گروه های Rainbow Six: Siege در واقعیت - قسمت دوم

آشنایی با گروه های Rainbow Six: Siege در واقعیت - قسمت دوم

مقالات و آموزش
همون طور که قول داده بودیم، قصد داریم به معرفی گروه های ضد تروریستی بازی در واقعیت بپردازیم. هم اکنون شما می تونید قسمت اول این مقاله رو تحت عنوان آشنایی با گروه های Rainbow Six: Siege در واقعیت - قسمت اول مطالعه کنید. امروز میریم سراغ گروه ضد تروریستیGSG-9 .در آلمان، مسئولیت ایجاد امنیت ملی و مقابله با تروریسم و سایر تهدیدات سازماندهی شده به عهده ی وزارت کشوره و نیروی سازمانی اون برای اجرای این ماموریت ها ، واحد ویژه ی «GSG-9» هست. پیدایش GSG-9 به سال 1972 بر میگرده. باعث و بانی تاسیس این گروه، حمله ی تروریستی به المپیک سال 1972 مونیخ هست که طی اون، عده ای از گروه های مبارز فلسطینی اعضای تیم ملی اسرائیل رو گروگان گرفتن. البته در این عملیات همه گروگان ها و گروگان گیرها کشته شدن.تمامی اعضای GSG-9 از طبقات مختلف نیروی پلیس انتخاب میشن. بنابراین، هر سربازی که می خواد به این واحد ملحق بشه، باید ابتدا ارتش رو ترک کنه و به عضویت نیروی پلیس دربیاد تا شانس عضویت در GSG-9 رو داشته باشه. با توجه به سطح آموزش نیروها، افراد مختلف در شرایط سخت و در محیط های ویژه مراحل مختلفی رو می گذرونن و از اون جا که کیفیت دوره ها در سطح بالا همراه با سخت گیری زیادی هست، میزان موفقیت تو آزمون های پایانی تنها 20% اعلام شده!
یکی از بارزترین عملیات های انجام شده توسط این نیروها، عملیات رها سازی گروگان ها به نام جادوی آتش (Feuerzauber) در سال 1977 میلادی در موگادیشو سومالی معرفی شده. همچنین یکی از ادعاهای جالب درجه داران این گروه اینه که عملیات های این واحد ویژه کاملا آشکار هستن. هرچند که شایعاتی در خصوص عملیات های مخفیانه اون مطرح هست. از جمله دستگیری سه تروریست مظنون به بمب گذاری در روز 4 سپتامبر 2007.
نکته جالب توجه درباره گروه GSG-9 این جاست که سران این گروه در برخی مواقع افراد و سربازان خودشون رو ملزم به استفاده از یونیفرم مشخصی نمی کنن. مثل عکس زیر.حتی دیده شده در عملیاتی در کلن عده ای از نیروها از شلوارک و گرمکن استفاده کردن!
دوستان رینبو باز، امیدوارم لذت برده باشید. قسمت بعدی تو راهه.

نویسنده: متین صالحی
1396-3-31 ( 5 سال پیش )

خبر های مرتبط با Tom Clancy

مقاله های مرتبط با Tom Clancy

دانلود های مرتبط با Tom Clancy

ویدیو های مرتبط با Tom Clancy

موسیقی های مرتبط با Tom Clancy

والپیپر های مرتبط با Tom Clancy