آیا تیم REVOLT با مدیریت VOKSI دستگیر شده؟

آیا تیم REVOLT با مدیریت VOKSI دستگیر شده؟

مقالات و آموزش
سلام به همه دوستان و مخاطبان عزیز سایت GM

مدت زیادی بود که نتونسته بودم به علت مشغله های روزمره سایت، با اخبار مربوط به کرک های DENUVO در خدمت شما باشم. به همین دلیل تصمیم گرفتم در مقاله ای که پیش روی شما قرار گرفته به بررسی کامل یکی از مهمترین رویدادها و اتفاقات چند ماه اخیر در این زمینه بپردازم که امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیره. همونطور که می دونید ، از دیروز دسترسی به سایت تیم REVOLT به آدرس http://revolt.group به مدیریت VOKSI که مدت زیادیه در زمینه کرک های بازی های آنلاین و DENUVO فعالیت می کنه قطع شده و شایعات زیادی مبنی بر دستگیری اعضای این تیم توسط پلیس بلغارستان وجود داره که هدف اصلی ما اینه که به این موضوع بپردازیم ، پس بیشتر از این شما رو منتظر نمیذارم و شروع می کنم.با اینکه بطور مفصل و جداگانه در مورد VOKSI چندین مطلب در سایت داریم ، سعی می کنم کمی به عقب تر برگردیم و خیلی سریع ببینیم که این وُکسی که این روزها انقدر در دنیای کرک معروف شده دقیقا کیه! ... این شخص که تابحال بارها به کمپانی DENUVO ضربه وارد کرده، اولین بار اسم خودش رو زمانی سر زبون ها انداخت که بعد از بازنشسته شدن گروه 3DM دیگه هیچ تیمی بازی های DENUVO رو کرک نمی کرد و همه عملا از این موضوع نا امید شده بودند. توی اون زمان گروه CPY هم فعالیتی نداشت و به یکباره فردی به ظاهر 19 ساله با لقب Voksi Bulgarian موفق شد طبق روش Bypass کرک بازی Doom و چندین عناوین مهم دیگه که مجهز به محافظت DENUVO بودند رو منتشر کنه. وکسی جوان بصورت کاملا آماتور و بی تجربه کرک خودش رو بصورت عمومی منتشر کرد و توسط میلیون ها دستگاه فعال شد، روشی که خیلی زود و چند روز بعد توسط Steam و شرکت DENUVO بسته شد. در اصل روشی که Voksi ازش استفاده کرد، کرک و نفوذ به سیستم دنوو DENUVO نبود و این شخص با ابتکار عملی که داشت تونست یک شبیه ساز برنامه استیم رو اجرا کنه که این Emulator با نام DLauncher.exe تمام بازی های دنوو رو Bypass و یا اجرا (به اصطلاح هک) می کرد که تمام TOKEN های مورد نیاز برای شروع بازی رو از API های خود استیم با پروفایل کاربری شما دریافت می کرد. 

حرکتی که VOKSI انجام داد بعدها به عنوان یک فداکاری آگاهانه و نفرت از DENUVO قلمداد شد. چرا که بعد از این کار ، گروه و تیم های دیگه مثل CPY و STEAMPUNKS و BALDMAN  دوباره به صحنه کرک کردن DENUVO برگشتند و عناوین زیادی کرک شد. VOKSI یک هکر گروه SCENE نبود و بصورت P2P و شخصی و بدون در نظر گرفتن ملزومات و کارهایی که هکرهای مطرح انجام میدن کار خودش رو جلو میبرد. VOKSI به عنوان شخصی که مدیریت سرور و تالار گفتگوی REVOLT رو برعهده داره براحتی جواب تمام کامنت ها رو میده و فعالیتش در شبکه های اجتماعی و REVOLT مثل گروه های دیگه برای هیچکس پنهان نیست. VOKSI بعد از اون کرک BYPASS دست از تلاش برنداشت و در تیم REVOLT با قدرت به کار خودش ادامه داد. تیم REVOLT بیشتر بخاطر این شناخته شده بود که کرک بازی های آنلاین استیم رو با STEAM EMU تحت عنوان Steamworks Fixes منتشر می کنه و دائما اونارو پچ و بروزرسانی می کنه. اما این موضوع باعث نشد که VOKSI انگیزه کرک کردن واقعی DENUVO رو از دست بده. ضمن اینکه در طول این مدت افراد P2P دیگه ای مثل BALDMAN تونستن نسخه های جدید و قدیمی DENUVO رو کرک کنند. VOKSI در طول مدتی که گذشت بارها بصورت لفظی با تیم های دیگه درگیر شد و یا همکاری کرد و با اینکه از تیم های دیگه دعوت به همکاری می کرد معمولا گروه های SCENE توجهی بهش نمی کردند و این فرد رو به دلایل زیادی دست کم میگرفتند.


تصویر آقای Reinhard Blaukovitsch

در طول مدتی که VOKSI مشغول کار کردن بر روی کرک کردن DENUVO نسخه چهارم بصورت شبانه روزی بود، در کمپانی DENUVO هم اتفاقات مهمی در حال رخ دادن بود که به قوی تر شدنش کمک کرد. کمپانی DENUVO بعد از شکست های متوالی از هکرها، اوایل سال 2018 توسط بزرگترین شرکت محافظت آثار صوتی و تصویری یعنی Irdeto خریداری شد و جان تازه ای گرفت و مدیر عامل DENUVO یعنی Reinhard Blaukovitsch در مصاحبه ای گفت که "ما با ملحق شدن به Irdeto ترکیب جدید و منحصر بفردی برای محافظت آثار از هکرها پیدا کردیم." اما در نهایت این موضوع هم سبب نشد که بازی های بعدی مجهز به این محافظت کرک نشنسرانجام آفتاب برای VOKSI طلوع کرد و کمی بعد و در ماه فوریه 2018 با انتشار ویدویی 90 دقیقه ای ، در YouTube روش کرک کردن DENUVO نسخه 4 که جدیدترین در نوع خودش بود رو منتشر کرد. کاری غیر مرسوم که باز هم مثل انتشار اولین کرک BYPASS که بالاتر گفتیم فقط VOKSI ممکن بود انجام بده و کمی بعدش با انتشار کرک های پی در پی به همه نشون داد که به عنوان چهارمین گروهی که تونسته DENUVO رو کرک کنه باید VOKSI رو همه قبول کنند.

شاید به سختی بشه VOKSI رو جز گروه های P2P دسته بندی کرد. VOKSI در طول مدت کوتاهی به همه نشون داد که هکرهای برتر و مطرح می تونن بیشتر با مخاطبین خودشون در ارتباط باشند و خیلی از ملزومات گروه های SCENE و قوانینی که در مقاله های قبلی براتون توضیح دادیم رو نداشته باشند. کار تا جایی پیش رفت که عده زیادی وجود شخصی به اسم VOKSI رو زیر سوال بردند و به دلیل فعالیت خستگی ناپذیر و 24 ساعته آنلاین بودن و همچنین نداشتن هیچ ترسی از دستگیر شدن، گمونه زنی هایی شد که VOKSI یک روبات هستش و شاید همچین شخصی وجود خارجی نداره! و این بات به تمام نظرات و کامنت ها جواب میده. شاید این یکی از دلایلی باشه که VOKSI برخلاف خیلی از هکرهای دیگه ، توضیحات زیادی در مورد خودش و نحوه زندگیش داده که اثبات کنه یک شخص واقعیه. اما بذارید ببینیم VOKSI در مورد خودش چی میگه؟ VOKSI می گه همه چیز به سال 2012 برمیگرده:
"اون زمان یک بازی بود به اسم SANCTUM که به مدت 1 آخر هفته بصورت مجانی در دسترس قرار گرفته بود. من و دوستم بخش آنلاینش رو بازی کردیم و دیدیم که چقدر باحاله! وقتی که فرصت مجانی بازی کردن تموم شد ما بازم دلمون می خواست بازی کنیم ولی هیچ پولی نداشتیم که بتونیم بازی رو بخریم. به همین دلیل من دنبال روش های جایگزین گشتم. مثل LAN Emulator یا هرکاری که فکرش رو بکنید. بعدش تصمیم گرفتم که کرکش کنم. و اینطوری شد که من وارد روش مهندسی معکوس شدم. من دائما در حال دیدن ویدیوهای آموزشی حتی با کیفیت های پایین در YouTube بودم تا بیشتر یاد بگیرم تا اینکه به Exploit ها و روش های نفوذ به Steam رسیدم و به این طریق بود که Steamworks Fixes رو بوجود آوردم تا کاربرهای نسخه های کرک شده بتونن بخش آنلاین و چند نفره رو هم بازی کنند."
Voksi در ادامه توضیح میده که تمام دانش کرک کردنش از همینجا شروع شده و اون هیچ تجربه و دانشی روی برنامه نویسی نداره و هیچ تحصیلات دانشگاهی و یا دوره ای رو در این زمینه ندیده و حتی برنامه نویسی با زبان های سطح بالا مثل C++ یا C# رو هم بلد نیست و تنها زبانی که بلده زبان اسمبلی هستش و همه کار خودش رو با این زبون جلو میبره. اون در ادامه در جواب این سوال که انگیزه کاری که امروزه انجام میده چیه میگه:
"چالش کرک کردن به من خیلی انگیزه میده، بخصوص زمانی که پای چیزی مثل DENUVO در میون باشه. از نظر من DENUVO یک سرطان در صنعت گیمه و هیچ کمکی به فروش بیشتر بازی نمیکنه و حالا با دستاورد کرک کردن نسخه v4 دنوو ، ما در لیست گروه های کرک کننده اون به عنوان چهارمین گروه قرار میگیریم، کاری که هر کسی نمی تونه انجامش بده. من خودم رو قهرمان نمی دونم و فقط یک فرد عادی هستم که عاشق کاریه که انجام میده. من خیلی دوست دارم افرادی رو میبینم که بخاطر کارهای من خوشحال شدند و بهم انگیزه خیلی زیادی میده و چیزی بیشتر از این نیست"

اما در حالیکه در روزهای اخیر کرک های پی در پی DENUVO توسط VOKSI منتشر می شد به یکباره از دیروز هیچ اثری از این کرک کننده محبوب نیست. در حال حاضر و نوشتن این مطلب ، وب سایت گروه ریولت از دسترس خارج شده و در مواقعی این سایت به آدرس اینترنتی mvr.bg فوروارد میشه که این سایت متعلق به وزارت امور داخلی جمهوری بلغارستان هستش که یکی از کارهاش ، رسیدگی به جرایم سایبری و اینترنتی این کشور هم هست. این موضوع و آنلاین نشدن VOKSI در هیچ کدوم از اکانت هایی که هر روز ازش استفاده می کرده ( از دیروز تا این لحظه ) باعث شده که شایعه بشه که تیم REVOLT و VOKSI توسط پلیس این کشور به دلیل اقدامات اخیرشون و محافظ کار نبودن دستگیر شدند.

 اما چقدر می تونه این موضوع صحت داشته باشه؟ در سناریوی پیش اومده موارد مشکوکی وجود داره که بنظر نمیرسه تئوری دستگیر شدن این افراد واقعی باشه و یا حداقل تیم REVOLT دوست داره اینطوری بنظر بیاد. من در ادامه این موارد و احتمالاتی که وجود داره رو برای شما مطرح می کنم و فقط گذشت زمان می تونه مشخص کننده موضوع واقعی باشه.

مورد مشکوک اول: تقریبا بعد از مشورت با تمام افراد وارد به این نتیجه رسیدم که فوروارد شدن یک سایت به وزارت امورداخلی کشور بلغارستان، مانند اتفاقی که الان افتاده به هیچ وجه مرسوم و منطقی نیست. معمولا تمام سایت هایی که به دلیل نقض حقوق کپی رایت در این کشور توسط پلیس مسدود میشن بجای فوروارد شدن ، هشدار و پیغامی قرار میگیره که دلیل بسته شدن وب سایت در اون نوشته میشه و از مخاطبین بصورت جدی می خواد که به این آدرس دیگه مراجعه نکنند. ضمن اینکه در سایت اصلی این وزارت هم هیچ هشدار و پیغامی مبنی بر بسته شدن یا دستگیر شدن این سایت نیست.
مورد مشکوک دوم: فوروارد به سایتی که وجود داره ، توسط خود تیم REVOLT صورت گرفته ، بعد از بررسی به این نتیجه رسیدم که از دیروز ، با استفاده از خود DNS سرورهای REVOLT این فوروارد داره شکل میگیره در حالی که در مورد نقض قوانین کپی رایت ، مالکیت دامنه توسط نهاد مربوطه گرفته میشه و تمام DNS SERVER ها توسط اونا تغییر می کنه و مسیر و Route این کار با اتفاقی که الان افتاده همخوانی نداره. این یعنی VOKSI خودش به هر دلیلی دستور فوروارد شدن به سایت وزارت امور داخلی بلغارستان رو انجام داده.

تنها چیزی که مشخصه ، بنظر نمیرسه که VOKSI دستگیر شده باشه... اتفاقی که افتاده یا هک شدن این تیم توسط گروه دیگه ای هستش که این سناریو رو براش در نظر گرفتند و یا اینکه به دلایلی این تیم دوست داره افکار عمومی فکر کنند که دستگیر شده. شاید VOKSI به یک استراحت نیاز داشته و یا شایدم یک پول هنگفتی جابجا شده و این کار رو بیخیال شدند. به هر حال ما هم مثل شما منتظر می مونیم تا خبرهای بیشتری در این زمینه کسب کنیم و به محض انتشار هر خبر جدید و موثق اونو به اطلاع شما می رسونیم.

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و این مطلب رو مطالعه کردید. امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشه. منتظر شنیدن نظرات شما هستم.


بروزرسانی 1
لحظاتی پیش اکانت شخصی VOKSI در سایت Reddit متنی رو منتشر کرده که ترجمه اونو برای شما می نویسم:
خب، همونطور که متوجه شدید، سایت ریولت از دیروز پایین اومده و به یک سایت چرت و پرت فوروارد میشه.
بالاخره اتفاق افتاد. نمی تونم بگم انتظارشو نداشتم، دنوو علیه من به پلیس بلغارستان شکایت کرده. پلیس دیروز اومد و سرور و کامپیوتر شخصی منو با خودش برد. بعدش باید میرفتم و خودمو به پلیس معرفی می کردم. کمی بعد تو همون روز با خودِ دنوو تماس گرفتم و بهشون یک پیشنهاد صلح آمیز دادم تا به این موضوع خاتمه داده بشه. اونا گفتن نمی تونیم بصورت قطعی هنوز چیزی بگیم ولی گفتند حرف آخر رو وکیل پرونده میزنه.
متاسفانه، من دیگه قادر به ادامه کاری که انجام میدادم نیستم. من هرکاری از دستم بر میومد انجام دادم ولی از اونجاییکه محافظت ها نباید باعث باد کردن بازی بشن شاید کس دیگه ای جنگ منو ادامه بده.
اگه شما وکیل هستید و یا کسی هستید که دوست داره مبارزه کنه، یا کسی هستید که می خواید احساسات خودتون رو ابراز کنید. می تونید با من از طریق Discord و اکانت شخصی Voksi#3486 در اون با من ارتباط داشته باشید. خیلی مسخرس، میدونم، ولی این روشی هستش که دنیا امروزه اداره میشه. توسط شیطان

بروزرسانی 2
FitGirl که همیشه روابط دوستانه و نزدیکی با VOKSI داشته ضمن منتشر کردن پیامی در سایتش ، دستگیری VOKSI رو تایید کرده و از همه هواداران خودش خواسته که به حساب بیت کوین جداگانه ای به VOKSI کمک کنن. ترجمه پیام FitGirl:
صاحبان DENUVO پرونده ای علیه VOKSI بلغارستانی تشکیل دادند. کسی که این اواخر هر روز مشغول کرک کردن بازی های مجهز به محافظت DENUVO بود. PC و سرور اون توسط مسئولین مصادره شده و حالا اون نیاز به کمک داره. بدلیل اینکه اون الان باید به تنهایی علیه یک سازمان پلید و شیطانی مبارزه کنه به کمک ما نیاز داره تا بتونه هزینه کارهای قانونی خودش رو بپردازه. شما می تونید به مبلغ دلخواه به کیف پول بیت کوین زیر کمک کنید. برخلاف حمایت هایی که به من در پرداخت هزینه های سرور و سایت می کنید، این قضیه خیلی مهمتره. بنابراین اگه تابحال به من هیچ کمکی نکردید لطفا اینبار اینکارو انجام بدید. این پسر برای همه ما کرک های مجانی درست می کرد و عادلانه نیست که الان نا امیدش کنیم.
Support Voksi: 1HyTg5YFsTbTViwoPzCCof2aLoWuPNo4Ae