بخش داستانی Star Citizen با انتشار فاصله زیادی ندارد

بخش داستانی Star Citizen با انتشار فاصله زیادی ندارد

دنیای گیم
بازی Star Citizen رو به یاد دارید؟ این محصول که یک پروژه‌ی بلندپروازانه برای PC بود، توسط استودیوی Cloud Imperium Games توسعه یافت. بازی Star Citizen از سال 2010 درحال ساخت هست. در سال 2012 و با درخواست بودجه در Kickstarter، بازی به 2 میلیون دلار هزینه دست پیدا کرد. هرچقدر که جلوتر رفتیم، روند تولید بازی کندتر پیش رفت و Star Citizen از مرکز توجهات محو شد. Star Citizen در اصل یک بازی چند نفره‌ست و گیمرها همین الآن هم می‌تونن به تجربه‌اش پرداخته و Moduleهای اون رو خریداری کنند. بخش داستانی این اثر که با نام Squadron 42 شناخته می‌شه، قرار بود همزمان با بازی Star Citizen منتشر بشه. در نهایت، تیم سازنده تصمیم گرفت تا این بازی رو به یک عنوان جداگانه تبدیل کنه اما از نظر هویت، این اثر همچنان بخش داستانی Star Citizen به حساب میاد.


 Squadron 42 که از خط داستانی نامشخصی بهره می‌بره، تیم بازیگری خیلی خوبی هم داره. البته که فعلا تاریخ انتشار این بازی هم مشخص نیست. تیم توسعه‌دهنده پیش از این اعلام کرد که بازی Star Citizen: Squadron 42 زمانی عرضه می‌شه که روند تولیدش به اتمام برسه. از پروسه عجیب تولید این عنوان باید همین‌قدر گفت که Squadron 42 قرار بود در سال 2020 وارد فاز بتا بشه! به دنبال جدیدترین اخبار منتشر شده از وضعیت ساخت این بازی، اعلام شد Cloud Imperium Games در ماه‌های اخیر در شهر منچستر به تجدید قوا پرداخته و قصد داره در ماه‌های آینده به 1000 کارمند دست پیدا کنه.


 گفته شده که Chris Roberts، کارگردان این بازی، مدتی هست که با تیم Squadron 42 به ساخت بازی مشغول بوده و زمان بیشتری رو روی پروسه‌ی تولید این بازی صرف می‌کنه. در صحبت‌های اخیر Carl Jones، مدیر ارشد عملیاتی CIG، این شخص اعلام کرد که باتوجه به این اتفاقات (حضور پررنگ‌تر Chris Roberts در ساخت بازی و رسیدن توسعه‌دهنده به 1000 کارمند)، انتظار می‌ره تا Squadron 42 تا یک یا دو سال آینده به بازار عرضه بشه. بخش داستانی این بازی از حضور بازیگرانی نظیر Gary Oldman و Henry Cavill بهره برده و می‌تونه یکی از بهترین کمپین‌های بازی‌های PC رو رقم بزنه. با این حال، مراحل ساخت عجیب و غریب این اثر باعث شدن تا طرفداران از انتظار برای این عنوان دست بکشند. باید صبر کرد و دید این پروژه در چه زمانی منتشر خواهد شد. اگر همه‌چیز خوب پیش بره، انتظار می‌ره تا بازی در سال 2023 یا نهایتا 2024 به بازار عرضه بشه.