تیم جدید CODEPUNKS ؟ ترجمه و بررسی اولین NFO

تیم جدید CODEPUNKS ؟ ترجمه و بررسی اولین NFO

دنیای گیم
مدتیه که دیگه خبر کرک شدن محافظت DENUVO برای هیچکس تعجب برانگیز نیست...
 اما گویا بازم اتفاق هایی می تونه بیوفته که آدم از شدت تعجب اولش یکم طول بکشه تا بتونه موضوع رو باور کنه! یکی از این اتفاق ها، کرک بازی Middle-Earth: Shadow of War توسط CODEX بود که بالاخره یک تیم پرکار و پرسابقه از گروه های Scene تونست به جمع کرک کننده های DENUVO در کنار CPY و STEAMPUNKS بپیونده و در اولین روز انتشار با وجود استفاده از آخرین نسخه از محافظت DENUVO 4.6 کرک خودش رو منتشر کنه... تیم CODEX بارها نشون داده که می تونه با تیم های دیگه همکاری کنه و تیم CPY و CODEX قبلا در فایل های NFO خودشون نشون دادند که با هم ارتباط خوبی دارن و همکاری های زیادی می کنن. همین موضوع باعث شده بود که خیلی از افراد پیش خودشون فکر کنند که شاید تیم CODEX با کمک پنهانی CPY برای ضدحال زدن به STEAMPUNKS تونسته به علم کرک کردن DENUVO دست پیدا کنه و CPY با اینکار به تیم تازه وارد و جدید STEAMPUNKS بگه که این فقط تو نیستی که می تونی در اولین روز انتشار DENUVO رو کرک کنی!... از اونجاییکه هیچوقت هیچکسی نمی تونه پی ببره که پشت پرده چه اتفاقی داره میوفته و رفتار گروه های SCENE و کرک کننده رو پیش بینی کنه ، اتفاق جالب تری افتاد...چند ساعت پیش کرک و فایل NFO ای از بازی South Park: The Fractured But Whole منتشر شد که ما خودمون مونده بودیم اسم تیم اینو چی اعلام کنیم؟ بزنیم CODEX + STEAMPUNKS ؟ یا بگیم CODEPUNKS ؟ که به همین دلیل هم در خیلی از سایت های Predb ، اسم فایل NFO بطور مختلف و یکی از دو حالتی که گفتیم درج شد. در هر حال این فایل کرک و NFO به تیم تازه متولد شده CODEPUNKS تعلق داره که نتیجه اتحاد تیم های CODEX و STEAMPUNKS هستش! که احتمالا شما تا الان خبرش رو داخل سایت خوندید و ما تصمیم گرفتیم برای بررسی و تحلیل بیشتر این کرک پستی جداگانه ( یعنی همین پست ) ایجاد کنیم...

در اصل ، سابقه و ارتباط نزدیک تیم CODEX با CPY باعث میشه آدم فکرای زیادی بکنه که چطور ممکنه تیم CODEX با تنهاترین و اصلی ترین رقیب تیم CPY در روزهای اخیر متحد شده ؟ ما نمی تونیم از اتفاقاتی که پشت پرده میوفته خبر داشته باشیم و اینکه شاید برای نابود کردن DENUVO فردا یه تیم CODEPUNKSPIRACY هم بیاد که نتیجه اتحاد هر سه تا تیم باشه... ولی برای قضاوت در مورد این موضوع می تونیم صبر کنیم تا واکنش CPY رو در کرک بعدی این تیم ببینیم که آیا باز هم در انتهای فایل های NFO به CODEX درود فرستاده میشه ؟ به هر حال فایل NFO کرک بعدی تیم CPY می تونه خیلی هیجان انگیز باشه... ولی تا اون موقع احتمالا همه شما دوست دارید بدونید که داخل فایل NFO تیم CODEPUNKS چی نوشته شده؟

همونطور که می دونید تیم STEAMPUNKS در گفتگو با طرفداراش در فایل های NFO شهرت زیادی داره و معمولا حرفاشو با لحنی پر از طنز و کنایه و تشبیه های مختلف میزنه که برخی از اونا به دور از ادب GM و ایرانیان عزیزه و متاسفانه همین موضوع کار ترجمه این عبارات رو برای ما خیلی سخت می کنه و ترجمه ی زیر برگردانی از ترجمه اصلی هستش که سعی شده معنی و منظور نویسنده رو با توجه به فرهنگ و ادب بومی خودمون بازنویسی کنه و بعد از اون به تحلیل اون بپردازه:ترجمه:
ما، یعنی STEAMPUNKS ، مثل همیشه توی اتوبوس صورتی معروف خودمون یه مهمونی با بازی ها داشتیم (منظور سر و کله زدن و کرک کردن بازی هاست) ، وقتی که خسته شدیم و پیاده شدیم که یه خستگی در کنیم و یکم دور و اطرافمون رو دید بزنیم ، متوجه شدیم که یه چند نفر با تی شرت های خیلی عجیب اونطرف تر وایسادن که روش نوشته شده بود: "SR نمی تونه DENUVO رو کرک کنه" یا "SR خیال پردازه" . ما اونارو به یه نوشیدنی دعوت کردیم و اونا هم بعدش ما رو به شام دعوت کردند. ما صحبت کردیم و صحبت کردیم تا متوجه شدیم که اونا هم به بازی های داخل اتوبوس ما علاقه دارند. ما نمیگیم که اونجا چه اتفاقایی افتاد و هرچی که شد برای همیشه همونجا باقی می مونه. ما اوقات خوبی رو با هم سپری کردیم برای همین تصمیم گرفتیم که دوباره برنامه کنیم و همدیگرو ببینیم. وقتی که داشتن از ما خداحافظی می کردند، گفتن: "راستی ما گروه CODEX هستیم اگه کاری بود تماس بگیرید." خلاصه ما اون شب رو با CODEX گذروندیم و نتیجه اش شد این (متولد شدن تیم جدید CODEPUNKS). اما چطوری ؟
ما ، یعنی CODEX کاری با STEAMPUNKS انجام ندادیم... حداقل این چیزیه که یادمون میاد.

تیم CODEPUNKS متولد شد.
شامل CODEX و PUNKS های دیوانه... سوار بشید و به ما بپیوندید.
"هیچ همدردی با شیطان وجود نداره ؛ اینو در ذهن داشته باشید، بلیط بخرید و سوار شید ( یعنی بیخیال بابا و کار خودتو انجام بده )... و اگه گاهی اوقات اوضاع کمی سنگین تر از اون چیزی شد که توی ذهنتون فکر می کردید. خب... شاید باید اینو بحساب گسترش آگاهی بصورت اجباری بذارید. بشین پاش ، از خود بی خود شو و داغون شو"

اولین چیزی که از خوندن این NFO متوجه میشیم اینه که هیچ تیمی از گروه های SCENE و کرک کننده بازی مثل STEAMPUNKS انقدر پر حرف نیست که دائما در هر انتشار کرک خودش انقدر کری بخونه و با طرفدارهای خودش ارتباط برقرار کنه. حتی اگر توجه کنید تیم CODEX در این فایل فقط یک جمله صحبت کرده و بنظر می رسه سخنگوی تیم جدید CODEPUNKS باز هم همون STEAMPUNKS باشه و روال سابق ادامه پیدا کنه. 
اینطور که بنظر میرسه ، این دو تیم بدون اینکه همدیگرو بشناسن بصورت تصادفی با هم آشنا و رفیق شدند. (البته اگر بخوایم باور کنیم که این نوشته ها عین واقعیت باشه !) 
در واقع یکی از رقبا و دشمنان تیم CODEX تیم SKiDROW هستش که منظور از عبارت SR و تی شرت هایی که اونا پوشیده بودن هم همینه.
تیم CODEX سعی کرده به این اشاره کنه که همه چیز اتفاقی پیش اومد و بدون هدف و نیت قبلی ( از روی مستی و یا مصرف مواد مخدر ) این اتحاد شکل گرفت تا شاید به نوعی ، این رفاقت یهویی ، خیانت به تیم CPY از روی عمد محسوب نشه.در بخش انتهایی این متن ، جمله ای معروف از Hunter S. Thompson (هانتر اس تامپسون - نویسنده و خبرنگار آمریکایی پایه گذار سبک روزنامه نگاری گونزو ) ذکر شده که مربوط به کتاب Fear and Loathing in Las Vegas ( ترس و نفرت در لاس وگاس) هستش که فیلمی هم از اون با بازی Johnny Depp (جانی دپ) ساخته شده. هانتر در فوریه 2005 با یک تفنگ خودکشی کرد و به درخواست خودش در مراسمی با حضور Bill Murray (بیل مری) و جانی دپ و افراد سرشناس دیگه ای ، خاکسترش توسط توپی شلیک شد.
در واقع این جمله بیشتر بخاطر بخشی که میگه Buy the ticket, take the ride (بلیط بخرید و سوار شید) مشهور شده که STEAMPUNKS هم علاقه زیادی به استفاده از اون داره. در واقع اگر می خواید معنی این عبارت رو بهتر متوجه بشید باید کتاب هانتر رو خونده باشید و بدونید که اینو بیشتر در جواب شخصی می گن که برای انجام یک کار ممکنه مردد باشه و به این صورت بهش میگن که بیخیال ، سخت نگیر و کار خودتو انجام بده... مثلا یه نفر میگه من به کافئین یا قهوه اعتیاد دارم و در جوابش میگن: Buy the ticket, take the ride ... 
در مورد بخش انتهایی این جمله یعنی Tune in, freak out, get beaten (بشین پاش ، از خود بیخود شو و داغون شو) یک موسیقی هم وجود داره و بیشتر وصف حال معتادان مواد مخدره ولی افرادی که کتاب هانتر تامپسون رو خونده باشن می دونن که منظور عمیق تری پشت این جمله هست... در واقع منظور هانتر اینه که در زندگی شما اگر بخواید فقط یک تماشاگر نباشید باید ریسک انجام یه سری کارها رو بپذیرید که هرچقدر هم سخت باشه و اوضاع رو سخت کنه ارزشش رو داره.

و اما عجیب ترین قسمت این فایل NFO انتهای اون هستش که عبارتی ذکر شده تحت عنوان Pulsanti Operietur که ما معنی و مفهوم اونو متوجه نشدیم اما اینطور بنظر میرسه که این عبارت در زبان لاتین به معنای "کوبیدن بر شرم" (!!؟) هستش که جستجوی در گوگل شما رو به سایتی تحت عنوان دائرة المعارف ماسونی میبره ( همون قضیه فراماسونری و چشم سوم و شیطان پرستی و اینا که آقای علی‌اکبر رائفی‌پور رکورد دار سخنرانی در این زمینه هستش که می تونید بهش مراجعه کنید ) اما تحقیقات بیشتر ما نشون داد که این عبارت علاوه بر لاتین ، در زبان ایتالیایی هم معنی میده و شاید حاوی پیامی برای تیم ایتالیایی CPY هستش. در زبان ایتالیایی این عبارت یعنی "دکمه های پالس" (؟!!) ... خلاصه قضاوت در این مورد با شما چون اصلا هیچ ایده ای نداریم که یعنی چی...

در پایان ، ما از همه دوستانی که زحمت کشیدند و ترجمه پیشنهادی خودشون رو در پست اصلی خبر کرک این بازی ارسال کردند تشکر می کنیم و اگر پیام و نظر شما رو حذف کردیم صمیمانه عذر می خوایم چون برخی از دوستان از عباراتی استفاده کرده بودند که در شان وب سایت گیمینگ مستر و بازدیدکننده های عزیزمون نبود.

منتظر نظرات شما هستیم...