حجم بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl به بیش از 180 گیگابایت می‌رسد!

حجم بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl به بیش از 180 گیگابایت می‌رسد!

دنیای گیم
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl یکی از مهم‌ترین بازی‌های سال آینده به حساب میاد. این بازی نه‌تنها فرانچایز آخرالزمانی S.T.A.L.K.E.R. رو بعد از 12 سال احیا می‌کنه، بلکه یکی از مهم‌ترین تجربیات این ژانر هم به حساب میاد. استودیوی GSC Game World مدت‌هاست که توسعه این بازی رو انجام می‌ده اما پروسه سخت تولید این بازی، باعث شد تا توسعه‌دهنده‌ی اون با مشکلات زیادی روبرو بشه. با این حال، هرچقدر که جلوتر می‌ریم، بیشتر به زمان عرضه این محصول نزدیک می‌شیم. براساس جدیدترین جزئیات انتشار یافته از این عنوان، به نظر می‌رسه که بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl حین لانچ، بیش از 180 گیگابایت حجم خواهد داشت. با درنظر گرفتن اینکه بازی مذکور با استفاده از موتور گرافیکی Unreal Engine 5 ساخته شده و دنیای گسترده‌ای هم داره، اما باید گفت که اندازه‌ی اون برای لانچ بیش از حد زیاده.


 البته که بازی‌هایی مثل Call of Duty: Modern Warfare و COD: Black Ops Cold War ‌هم‌اکنون بیش از 200 گیگابایت حجم دارن و گیمرها با این اندازه‌های عجیب و غریب، غریبه نیستن؛ اما اندازه‌ی این دو بازی شامل تمام DLCها و آپدیت‌های پساعرضه اون‌ها می‌شه. باوجود اینکه اطلاعات مربوط به حجم بازی از فروشگاه Microsoft گرفته شدن، اما باید منتظر تاییدیه رسمی استودیوی GSC Game World باشیم. اگر این خبر درست باشه، بازی‌های نسل نهمی که با UE5 ساخته می‌شن، به راحتی می‌تونن فضای زیادی رو اشغال کنند. عنوان S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl باری دیگر گیمرها رو به منطقه محافظت شده Zone خواهد برد. دنیای بازی که با موجودات جهش یافته، آب و هوای عجیب، رادیواکتیو و خطرات گوناگون پر شده، آماده‌ست تا گیمرها رو غافلگیر کنه.


 بنا به گفته سازنده، بازی بیش از 100 ساعت به طول می‌انجامه و گیمرها می‌تونن ماموریت‌های داستانی، قصه‌های فرعی و... رو پیش ببرند. بازی به تصمیمات شما وابسته بوده و این شما هستین که مسیر داستان رو پیش برده و یا تغییرش می‌دید. علاوه بر این، دنیای Zone گسترده‌تر از قبل هست. درکنار تمام مکان‌هایی که در سه‌گانه این سری دیدیم، S.T.A.L.K.E.R. 2: HOL شما رو با شهرها و مناطق دیگر هم آشنا خواهد کرد؛ این یعنی یک بازی جهان‌باز و بسیار بزرگ که 180 گیگابایت حجمش خالی از لطف نیست. بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl در روز پنج‌شنبه 8 ارديبهشت 1401 (28 آپریل 2022) منتشر خواهد شد. به دنبال قرارداد GSC Game World و Microsoft، این بازی برای مدتی در انحصار Xbox Series X|S و PC خواهد بود. شاید هم مایکروسافت این استودیو رو خریداری کرد و حق انحصاری بازی برای همیشه مال این شرکت شد! هنوز زمان زیادی تا عرضه بازی باقی مانده و انتظار می‌ره تا توسعه‌دهنده روی بهینه‌سازی و فشرده‌سازی این محصول کار کنه.