راهنمای جامع The Elder Scrolls V: Skyrim - قسمت سوم

راهنمای جامع The Elder Scrolls V: Skyrim - قسمت سوم

مقالات و آموزش
منوی جادو (Magic): این منو شامل تمامی جادو هایی هست که داخل بازی مورد استفاده قرار میگیره. تمامی جادو ها به دو صورت مورد استفاده قرار میگیرن. به صورت دستی و فریاد. 
بر خلاف منوی آیتم ها که در قسمت قبل به طور کامل اون رو مورد بررسی قرار دادیم٬ منوی جادو در سمت راست صفحه قرار داره و با زدن دکمه ی Pقابل دسترسی هست.
جادو های دستی رو میشه این طور تعریف کرد:
 این جادو ها با استفاده از دست شکل میگیرن. به طوری که شما در منو وقتی قصد استفاده از اون ها رو دارید٬ روی جادوی مورد نظر میرید و مشخص می کنید که جادو روی کدوم دست کارکتر شما سوار بشه. برای انتخاب٬ چپ کلیلک موس(دست راست) و راست کلیک موس(دست چپ) رو کلیک کنید تا اون طوری که می خواید ازشون استفاده کنید. یادتون باشه که دست راست دست اصلی کارکتر هست و کمی بهتر از دست چپ عمل می کنه که البته فرق چندانی نداره. دقیقا مثل استفاده از سلاح های یک دستی که در قسمت قبل توضیح دادیم.و همچنین جادو های فریاد:
این جادو ها بعد از این که توسط شما در منو انتخاب شدن٬ با استفاده از دکمه ی Zقابل استفاده هستن. شما برای استفاده از این ها نیازی به استفاده ی خاصی از جسم خودتون ندارید. چون این ها جادو هایی هستن که از روح شما دمیده میشن. به این صورت که ن استفاده ی شما از اون ها٬ کارکتر شما فریاد میزنه و کلمه ای رو به زبان اژدها میگه(که در آینده درباره ی زبان اژدها بیشتر صحبت خواهیم کرد)و پس از اون موجی رو از درون خودش به سمت دشمن پرتاب میکنه و به دشمن صدمه میرسونه. حالا این موج می تونه طوفان٬آتش٬صاعقه و یا هر چیز دیگه ای بسته به جادویی که مورد استفاده قرار میدین باشه.جادو ها به قسمت های مختلفی در این منو تقسیم میشن که همون طور که گفتیم به صورت دستی و فریاد تقسیم میشن که ما در حین معرفی هر کدوم از اون ها میگیم که از چه نوعی هستن. به معرفی دسته بندی این منو می پردازیم:
علاقه مندی ها(Favorites): دقیقا مثل منوی علاقه مندی ها در قسمت آیتم ها که معرفی کردیم عمل می کنه. شما می تونید اون جادو هایی رو که بیش تر از بقیه مورد استفاده قرار میدین رو برای سهولت در دسترسی در این منو با استفاده از دکمه ی Fقرار بدین و به اصطلاح اون ها رو محبوب کنید.
: همه ی جادو های شما بدون هیچ نظم و دسته بندی ای در این قسمت قرار داره.All
Alteration:شامل چیزایی و تقربیا غیر اصلی ميشه که بدون صدمه برای دیگران هست. مثل قرار دادن کره ی نور کوچیکی توی هوا به اندازه يه توپ فوتبال. یا مثل جادویی که با استفاده از اون می تونید جسمی رو که می خواید به سمت خودتون بکشید و اگر خواستید در مرحله ی بعد اون رو به دارایی های خودتون اضافه کنید.
illusionا:ین دسته، شامل جادو هایی هست که شبیه جادو های دسته قبل هستن و سخت ميشه بین این دسته و دسته ی قبل تفاوت گذاشت. شامل جادو هایی که موقع جنگ دشمنان اطراف رو برای مدت کوتاهی ضعیف میکنن. مثلا با استفاده از جادویی شما می تونید دشمنان خودتون رو به مدت سی ثانیه خسته کنید و نتونن دنبال شما بدوند.
  Destruction:این دسته هم مثل دسته ی قبل هست. با این تفاوت که جادو ها صدمه هم دارن و در صورت استفاده می تونید به کسی صدمه بزنید. به این دلیل میگم که مثل دسته ی قبل هست، چون این هم برای مدت کوتاهی صدمه داره.Conjuration :این دسته یکی از دسته هایی هست که جادو های جالبی داره. شامل چیزای مختلفی ميشه. از جمله این که می تونید با استفاده از بعضی جادو ها برای خودتون سلاح بسازید. سلاحی که شبیه روح می مونه ولی با استفاده از جادو ساخته شده و شما می تونید دقیقا مثل سلاح ها از اون استفاده کنید. سلاح هایی مثل شمشیر و تبر و تیر و کمان و... . همچنین جادو های دیگه ی این دسته،شامل ظاهر کردن کمک برای خودتون ميشه. شما می تونید با استفاده از هر جادویی که یک خاصیت رو داره، يه حیوان و یا موجودی رو موقتا خلق کنید و اون برای شما می جنگه. و اما به جز این ها، جادو هایی در این قسمت وجود داره که شما با استفاده از اون ها می تونید اشخاصی رو که گشتید یا کلا در اون منطقه ای که شما بوديد و جنگی رخ داده کشته شدن رو یک بار برای مدت کوتاهی زنده کنید و برای شما بجنگه.

 
Restoration:جادو های این قسمت بیش تر مخصوص ریکاوری سلامتی از دست رفته هست. علاوه بر اون جادو هایی که نفس رو ریکاوری میکنه و سپر برای شما به وجود میاره و نیروی بلاک حمله ها رو برای شما افزایش میده رو هم شامل ميشن در این قسمت قرار میگیرن. 
Shouts:این دسته و دو دسته ی بعد همون فریاد هایی هستن که در بالا گفتم. تا قبل از این جادو ها به صورت دستی استفاده می شدن. جدو های این دسته رو باید از کشتن اژدهایان به دست بیارید که اصلا کار آسونی نیست و دنگ و فنگ داره. اول باید يه اژدها رو بکشید و روح اون رو به بدنتون انتقال بدین. بعد از اون باید به همون جایی برید که اژدها به او جا تعلق داره. هر اژدهایی که توی این سر زمین پیدا میکنید، بالای يه کوه برای خودش يه دیوار گود و به صورت نیم دایره داره که بسیار قدیمی هست و روی اون خطوطی به زبان اژدها حک شده. وقتی که روح اژدها رو گرفتید باید برید و به نوشته های روی اون دیوار نگاه کنید تا اون جادو برای شما فعال بشه. و همون طور که گفتیم يادتون باشه که این جادو ها با دکمه ی Z قابل استفاده هست.  
Powers:این دسته شامل توانایی های منحصر به فرد هر نژاد ميشه. اگه يادتون باشه در بحث نژاد ها که توانایی های اون ها رو به شما معرفی کردیم، گفتیم که يه سری قدرت مخصوص دارن که نژاد های دیگه از اون بی بهره هستن. اون قدرت ها برای هر نژاد در این قسمت قابل دسترسی هست. مثل قدرت Battle Cry که برای نژاد Nord هست و باعث فراری دادن دشمنان اطراف خودش به مدت سی ثانیه ميشه. 
Active Effects:شامل جادو های خوبی ميشه که برای ریکاوری کردن چیزای مختلف استفاده ميشن. با این تفاوت که ریکاوری خوبی و قابل قبولی به شما میده و از همه مهم تر موقتی نیست.
لازم به ذکر هست که بیش تر جادو های دستی قابل به دست آوردن از طریق همون کتبی هستن که در قسمت قبل اونا رو معرفی کردیم. این کتاب ها رو می تونید از مغازه ها و یا حتی از جادوگر ها تهیه کنید.
البته جادو ها هم کم و بیش مثل آیتم ها دارای قیمت و Damage و یا Armor هستن.   
تمامی دسته بندی های جادو ها رو سعی کردیم به اون صورتی که بود به شما معرفی کنیم. امیدوارم مورد پسندتون واقع بشه.
دکمه های مورد استفاده تا این لحظه در یک نگاه
منوی صبر کردن= T
منوی کارکتر=Tab
منوی آیتم ها= I
منوی جادو ها= P
 محبوب شده ها(آیتم ها و جادو ها)=Q
استفاده از فریاد ها= Z
نویسنده: متین صالحی
1394-12-9 ( 6 سال پیش )

خبر های مرتبط با The Elder Scrolls

مقاله های مرتبط با The Elder Scrolls

دانلود های مرتبط با The Elder Scrolls

ویدیو های مرتبط با The Elder Scrolls

موسیقی های مرتبط با The Elder Scrolls

والپیپر های مرتبط با The Elder Scrolls