سازمان ESRB برای میکروترنسکشن و لوت‌باکس‌ها برچسب تازه‌ای تعیین کرد

سازمان ESRB برای میکروترنسکشن و لوت‌باکس‌ها برچسب تازه‌ای تعیین کرد

دنیای گیم
سال 2018 بود که سازمان Entertainment Software Rating Board یا همان ESRB اعلام کرد برای بازی‌هایی که از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای و لوت‌باکس‌ها بهره می‌برند یک برچسب جدید ایجاد خواهد کرد. این ایده زمانی مطرح شد که درآمدزایی از این سیستم به شکل بسیار افراطی صورت می‌گرفت و کمپانی‌هایی نظیر EA سعی داشتن از هر طریقی از این سیستم پول در بیارند. این ایده به منظور بهینه کردن درجه‌های سنی و البته استفاده ازشون مطرح شد تا کار رو برای والدین راحت کنه. حالا باید بگیم که سازمان ESRB بعد از دو سال به وعده‌اش عمل کرد و بالاخره برای عناوینی که از سیستم میکروترسنکشن و لوت‌باکس‌ بهره می‌برن، یک علامت جدید رو به وجود آورد. این علامت یک توضیح مختصر خواهد بود که زیر درجه‌بندی سنی قرار داره و تنها قراره حضور پرداخت درون‌ برنامه‌ای رو در بازی توجیه کنه تا خانواده‌ها با توجه بیشتری یک بازی ویدیویی رو برای فرزندان خود تهیه کنند. از حالا به بعد اگر یک بازی ویدیویی به شکل تصویر زیر رده‌بندی شده بود تعجب نکنین، اون اثر از سیستم میکروترنسکشن بهره می‌بره و بهتره بدونین که با چه چیزهایی سر و کار دارین.


موج میکروترسنکشن زمانی افزایش یافت که EA به استفاده افراطی ازش رو آورد. عرضه بازی Star Wars: Battlefront II و حاشیه‌های متنوعی که برای بازی به وجود اومد موجب شد تا خیلی‌ها سیستم میکروترنسکشن و خصوصا لوت‌باکس‌ها رو به عنوان یک قمار در نظر بگیرن. نه‌تنها EA بلکه خیلی از بازی‌ها مثل عناوین Ubisoft یا حتی بعضی از آثار 2K از این استراتژی برای خالی کردن جیب گیمرها استفاده کردند. نهایتا اکثر این آثار با شکست و حاشیه همراه شدن تا به این ترتیب ESRB دست به کار بشه و گیمرها رو از این بابت مطلع کنه. پرداخت درون برنامه‌ای یک روش برای کسب درآمد از بازی‌های ویدیویی به حساب میاد، جایی که تیم توسعه‌دهنده می‌تونه از طریق آیتم‌های تزیینی، DLCها، لوت‌باکس‌ها و... پول دربیاره. درواقع لوت‌باکس‌ها وظیفه‌شون اینه تا به شما آیتم‌های تصادفی پیشنهاد کنن، یعنی اگر شما 10 دلار برای اون لوت‌باکس هزینه کنین ممکنه آیتمی به انداره 1 دلار به دست بیارین اما این به هوش استودیوی سازنده برمی‌گرده که چطور از چنین شیوه‌ای بهره ببره.

دوستان نظرتون درمورد این برچسب جدید چیه؟ به نظرتون ESRB می‌تونه در این عرصه کمکی بکنه؟ نظرتون رو با ما و کاربران سایت GM به اشتراک بذارید.