کمپانی Valve ساخت بازی‌هایی نظیر Hlaf-Life 3 و Left 4 Dead 3 را کنسل کرده است!

کمپانی Valve ساخت بازی‌هایی نظیر Hlaf-Life 3 و Left 4 Dead 3 را کنسل کرده است!

دنیای گیم
اخیرا Geoff Keighley با انتشار Half-Life: Alyx - Final Hours درمورد بازی‌های تحت توسعه Valve صحبت کرد. Half-Life: Alyx - Final Hours یک مصاحبه هست که در قالب کتابی مجازی منتشر شده. در این مصاحبه جف کیلی راجع به آثار شرکت والو و عناوین کنسل‌شده‌اش حرف می‌زنه. طبق این جزئیات، والو توسعه عناوین Half-Life 3 و Left 4 Dead 3 رو متوقف کرده. نه‌تنها این بلکه بازی‌های ویدیویی گوناگونی توسط والو کنسل شدن که در ادامه به معرفی‌شون خواهیم پرداخت.Half-Life 3: اولین نامی که در این فهرست به چشم می‌خوره نسخه‌ سوم فرانچایز محبوب Half-Life هست. این بازی قرار بود با موتور گرافیکی Source 2 ساخته بشه. بخشی از گیم‌پلی بازی از Left 4 Dead الهام گرفته بود و سازنده سعی داشت با بالا بردن بار داستانی ارزش تکرار اون رو هم بیشتر کنه. از سویی تیم سازنده می‌خواست راه‌های زیادی رو به گیمرها نشون بده تا دست اون‌ها در پیشبرد مراحل باز باشه. برای مثال شما می‌تونستید برای انجام هدفی مثل آزاد کردن یک گروگان، به یک ساختمانی برید که پر شده از دشمنان متفاوت، در چنین سناریویی تیم سازنده سعی می‌کرد شکل‌های متعددی از پیشروی رو به شما نشون بده تا به این ترتیب نحوه پیشبرد مراحل در بازی بی‌نهایت باشه. روند ساخت بازی تا انتخاب تیم بازیگری پیش رفت و اشخاصی نظیر Frank Sheldon (بازیگر کاراکتر G-Man) در اون حضور داشتند. علت اصلی کنسل شدن بازی نیمه‌تمام ماندن موتور گرافیکی Source 2 بود. Half-Life 3 به مدت یک سال بین سال‌های 2013 تا 2014 درحال ساخت بود.

Left 4 Dead 3: یک بازی جهان‌باز که اتفاقاتش در کشور مراکش به وقوع می‌پیوست. قرار بود در بازی شاهد حضور هزاران زامبی باشیم اما خب توسعه این اثر هم مثل Half-Life 3 ناتمام باقی موند. علت اصلی رها کردن این بازی نیز موتور گرافیکی Source 2 و کامل نشدنش بود که باعث می‌شد ساخت بازی بسیار سخت و طاقت‌فرسا باشه.

RPG: پروژه RPG یک بازی نقش‌آفرینی بود که با همان اسم رمزی RPG نام‌گذاری شد. بازی قرار بود از آثاری مثل The Elder Scrolls، Dark Souls و Monster Hunter الهام بگیره. ساخت بازی در مراحل اولیه قرار داشت اما هیچوقت از اون سطح خارج نشد. بعد از این اتفاق، والو سعی کرد تا داستان این بازی رو روی یکی از کاراکترهای DOTA یعنی Axe تنظیم کنه اما هیچ یک از این ایده‌ها به سرانجام نرسید.

A.R.T.I: یک بازی واکسل‌گونه که قرار بود مشابه با Minecraft به گیمرها اجازه خراب کردن و ساختن بده. نویسنده Half-Life 2 و Portal یعنی Erik Wolpaw در این بازی نقش شخصیتی به نام King Kevin رو برعهده داشت. Kevin باید سعی می‌کرد تا با استفاده از ابزار درون بازی از یک زندان فرار کنه. A.R.T.I مدتی بعد به یک بازی واقعیت مجازی تبدیل شد. عده‌ای فکر می‌کنند این بازی سرآغازی بود بر ساخت Half-Life: Alyx.

SimTrek: یک بازی واقعیت مجازی که توسط کارمندان Kerbal Space Program درحال توسعه بود که به خاطر ساخت Half-Life: Alyx ازش صرف نظر شد.

Shooter: عنوانی شبیه به Half-life که در سبک شوتر و برای VR درحال ساخت بود. این عنوان بخشی از محصول والو یعنی The Lab بود. بازی مشابه با Half-Life 2 ساخته شده بود و از گیمرها می‌خواست تا در نبردهای کوچک و بزرگ متنوعی شرکت کنند. با تمام این‌ها Shooter کنسل شد چرا که بازی در زمان معرفی The Lab آماده نبود.

Borealis: یک بازی دیگر برای واقعیت مجازی که این بار هم براساس Half-Life ساخته شده بود. سناریوی بازی توسط Marc Laidlaw ویرایش شد و قرار بود به سفر در زمان بپردازه که پیش‌تر در اپیزود دوم Half-Life مطرح شده بود.

Hot Dog: پروژه دیگری که می‌خواست برداشتی باشه از Left 4 Dead. بازی از قصد Hot Dog نام گرفت تا مردم رو در اینترنت متوجه ساخت یک بازی براساس L4D نکنه.

Vader: دستگاه واقعیت مجازی والو و اولین حرکت این شرکت به سوی این صنعت. این محصول طراحی شده بود تا همزمان با Half-Life: Alyx در دسترس قرار بگیره اما هنگامی که تیم توسعه‌دهنده متوجه هزینه‌هاش شد از ساخت اون منصرف شد. براساس گزارشات، ساخت این دستگاه تا 5000 دلار خرج برمی‌داشت و این کار عملا یک حماقت بود.نهایتا باید بگیم که والو اکنون مشغول ساخت یک بازی فوق محرمانه هست که متاسفانه اطلاعاتی ازش در دسترس قرار نگرفته. طراح شرکت والو یعنی آقای Phil Co طی این مصاحبه اعلام کرد که آن‌ها اشتیاق زیادی نسبت به ساخت دنباله Half-Life دارند. درواقع این اتفاق پس از عرضه HL: Alyx رخ داد چرا که والو فکر نمی‌کرد با این استقبال ویژه از جانب طرفداران روبرو بشه. می‌شه گفت والو تمام سعیش رو کرده تا طی این همه مدت عنوانی مشابه با Half-Life یا Left 4 Dead رو به هوادارانش ارائه کنه اما در انجام این امر ناموفق بوده. بهتره صبر کرد و دید که این کمپانی محبوب در آینده چه خواهد کرد.